Layvin Kurzawa po siedmiu latach odchodzi z PSG. Jest porozumienie!

Layvin Kurzawa po siedmiu latach odchodzi z PSG. Jest porozumienie! fot. VSPress / SIPA / Pressfocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Layvin Kurzawa nie zostanie w Paris Saint-Germain. Porozumienie w sprawie jego angażu wypracowało Fulham - podaje „Daily Mail”.

Francuz przez ostatnie siedem lat mógł kilkakrotnie opuścić klub, a jego osoba była nawet przedmiotem sporu wśród sterników. Ostatecznie latem 2020 roku zawodnik doczekał się nowego kontraktu.

W kampanii 2020/2021 lewy obrońca uzbierał 27 występów, zanotował trafienie i dwie asysty. Podczas ubiegłego sezonu zagrał jednak już tylko raz.

Christophe Galtier po przybyciu do Paryżu niemal od razu skreślił Layvina Kurzawę, oddelegowując go do pracy z grupą piłkarzy przeznaczonych na sprzedaż.

W ocenie nowego szkoleniowca obecność Nuno Mendesa oraz Juana Bernata w stu procentach wystarczy, aby skutecznie pokryć lewą stronę defensywy.

Podczas ostatnich dni o 29-latka rywalizowały ze sobą Galatasaray i Fulham. Najnowsze doniesienia sugerują, że zwycięsko z tego pojedynku wyszli Anglicy.

Jak informuje „Daily Mail”, oba kluby wypracowały porozumienie. Jeśli zatem nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, trzynastokrotny reprezentant „Trójkolorowych” jeszcze przed końcem letniego okna transferowego zmieni otoczenie.

Fulham to beniaminek Premier League. Tego lata sięgnął on po Bernda Leno, Andreasa Pereirę, Issę Diopa, Kevina Mbabu, Manora Solomona, Shane’a Duffy’ego oraz João Palhinhę. Ten ostatni kosztował 20 milionów euro plus dwumilionowe bonusy.

Wracając do Kurzawy, w koszulce PSG rozegrał on łącznie 153 spotkania. Przybył z AS Monaco.

***

Carlos Soler opuści Hiszpanię. Hitowy transfer kwestią godzin?!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy