Lazio wściekłe na Simone Inzaghiego. „Umowa była już gotowa, nawet ją podpisałem”

Lazio wściekłe na Simone Inzaghiego. „Umowa była już gotowa, nawet ją podpisałem” fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Prezydent Claudio Lotito jest głęboko rozczarowany postawą Simone Inzaghiego po tym, jak ten zdecydował się rozstać z dnia na dzień z Lazio na rzecz przejęcia Interu Mediolan.

W ostatnich dniach doszło do szeregu zawirowań na rynku trenerskim związanych z odejściami Antonio Conte z Interu Mediolan i Zinédine'a Zidane'a z Realu Madryt.

Wszystko wskazuje na to, że jako pierwsi nowego szkoleniowca w zaistniałej sytuacji zatrudnią „Nerazzurri”, którzy praktycznie z dnia na dzień doszli do porozumienia z Simonem Inzaghim z Lazio.

Aktualny mistrz Włoch wykorzystał praktycznie ostatni moment na to, aby zgarnąć 45-latka bez konieczności uiszczania jakiejkolwiek kwoty odstępnego jego obecnemu pracodawcy, który miał już ustalone z nim wszystkie warunki odnoszące się do przedłużenia współpracy do 30 czerwca 2024 roku.

W związku z tym przedstawiciele „Biancocelesti” są głęboko rozczarowani zachowaniem Inzaghiego, a w szczególności argumentacją odnoszącą się do powodu ostatecznego odrzucenia przez niego otrzymanej oferty.

- Jestem rozczarowany na poziomie osobistym. Z dnia na dzień zmienił zdanie. Umowa była już gotowa, nawet ją podpisałem. Inzaghi miał też spotkać się z sekretarzem Calverim, żeby ją podpisać, ale nigdy się nie pojawił - powiedział prezydent Claudio Lotito.

- Zadzwonił do mnie i powiedział, że przespał się oraz przemyślał wszystko i postanowił odejść. Dzień wcześniej spędziliśmy ze sobą siedem godzin. Doszliśmy do porozumienia i na koniec uścisnęliśmy sobie ręce - kontynuował przedstawiciel Lazio.

- Przyznał, że nie ma już bodźców i nie będzie w stanie odpowiednio zmotywować piłkarzy. Kiedy ktoś mówi coś takiego, to mogę myśleć o zatrzymaniu go? Gdyby mi o tym powiedział poprzedniego wieczoru, nie przygotowałbym nowej umowy do podpisania - zakończył Włoch.

45-latek ma w przeciągu kilku najbliższych godzin związać się z Interem Mediolan do 30 czerwca 2023 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 4 miliony euro na sezon.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy