Lazio ze stanowczą reakcją na słowa Luisa Alberto. „Nie wyrzucamy pieniędzy przez okno”

Lazio ze stanowczą reakcją na słowa Luisa Alberto. „Nie wyrzucamy pieniędzy przez okno” fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Prezydent Claudio Lotito wykluczył zakończenie współpracy z Luisem Alberto poprzez rozwiązanie z nim kontraktu za porozumieniem stron po zakończeniu obecnego sezonu.

Doświadczony pomocnik odgrywa od kilku sezonów jedną z wiodących ról w Lazio i dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że w październiku ubiegłego roku przystał na zaproponowane mu warunki przedłużające współpracę obu stron do zakończenia sezonu 2026/2027.

Dość niespodziewanie wychowanek Sevilli zmienił jednak swoje nastawienie do dalszej przyszłości w rzymskim zespole i otwarcie zapowiedział, że po bieżących zmaganiach pragnie rozstać się z nim za porozumieniem stron.

To szokujące wyznanie przed kamerami DAZN wywołało konsternację wśród fanów oraz kierownictwa klubu. Ci drudzy nie mogli sobie w tej sytuacji pozwolić na przemilczenie całej sprawy i również zabrali głos, zapewniając, że prośba gracza nie zostanie spełniona.

- Prawdopodobnie chce odejść za darmo. Nie pozwolimy na to. Ma czteroletni kontrakt. Nie wyrzucamy pieniędzy przez okno. Zasady są zasadami, zarówno cywilnymi, jak i karnymi, i należy je szanować - stwierdził prezydent Claudio Lotito.

- Poprosił zeszłego lata o przedłużenie kontraktu. Jest drugim najlepiej opłacanym zawodnikiem w Lazio. Nikt go nie zmuszał do podpisania umowy, prosił o więcej i nie pojawiał się na obozie przygotowawczym, jak wszyscy pamiętacie. A teraz przychodzi skończyć z tą sprawą nagle i bez mówienia nic klubowi. Jeśli chce odejść, musi znaleźć zespół, który go kupi - dodał.

- Jesteśmy spółką notowaną na giełdzie, to są rzeczy, które powodują szkody wizerunkowe i ekonomiczne. Wypuszczenie go na darmowy transfer ze spółki giełdowej oznacza zubożenie majątku i nie jestem szalony. Akcjonariusze, by mnie zabili i byłoby to słuszne - zakończył.

Obecnie trudno wyrokować, jak potoczą się dalsze losy Luisa Alberto w Lazio, którego w ostatnich tygodniach łączono z ewentualną przeprowadzką do Juventusu.

31-letni zawodnik zanotował w bieżących rozgrywkach cztery bramki i osiem asyst w 39 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy