Le Parisien: Chaos w PSG. Tuchel w ogniu krytyki ze strony własnych zawodników!

Le Parisien: Chaos w PSG. Tuchel w ogniu krytyki ze strony własnych zawodników! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Parisien

W ubiegły weekend Paris Saint-Germain przegrało ze Stade Rennes 1:2. Za taki stan rzeczy według francuskich mediów piłkarze paryskiej drużyny obwiniają Thomasa Tuchela.

Niemiecki trener już w zeszłym sezonie nie miał najlepszych relacji ze swoimi piłkarzami. Różnica w poglądach była również widoczna w jego relacjach z Antero Henrique, byłym już dyrektorem sportowym mistrzów Francji, którego ostatecznie zastąpił Leonardo.

Tym razem 45-latek sprawia wrażenia osoby zagubionej i pozbawionej zdolności reagowania na wydarzenia boiskowe, a więc tego, czym zaimponował władzom Paris Saint-Germain jeszcze w Borussii Dortmund. Jakby tego było mało, jego wybory personalne są kwestionowane przez niektórych graczy, którzy zarzucają mu niekonsekwencję.

Tak jest w przypadku chociażby Juliana Draxlera, który pomimo kiepskiej gry w starciu z Nîmes Olympique, pojawił się w pierwszym składzie na pojedynek ze Stade Rennes, i po raz kolejny zawiódł. Z drugiej strony, gdy źle w meczu o Superpuchar Francji zaprezentował się Thomas Meunier, w kolejnym spotkaniu usiadł na ławce rezerwowych.

To co jednak najbardziej nie podoba się zawodnikom Paris Saint-Germain, to brak nakreślenia jasnych schematów gry, które później mogliby oni wykorzystywać w trakcie zawodów. Ponadto na treningach pojawia się zbyt mało ćwiczeń taktycznych, przez co piłkarze muszą polegać na własnym doświadczeniu i w konsekwencji sami rozstawiać kolegów z zespołu. Efektem tego są wydarzenia, które miały miejsce w Rennes. Wówczas Thomas Tuchel zbyt późno zareagował na dwa stracone gole, oddając środek pola rywalom (o to największy żal miał do niego Marco Verratti) i w konsekwencji przegrywając spotkanie 1:2. Wynikiem tego jest chaos panujący w drużynie, której relacje z trenerem wyraźnie się pogorszyły. Niemiec nie przypomina bowiem siebie z zeszłego sezonu, kiedy to kipiał wigorem i miał w głowie szereg pomysłów odnośnie wydarzeń boiskowych.

Paris Saint-Germain po dwóch kolejkach ligowych zajmuje ósme miejsce w tabeli i do prowadzącego Olympique’u Lyon traci trzy punkty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy