Lech Poznań: Gumny wypada z gry na kilka miesięcy

Lech Poznań: Gumny wypada z gry na kilka miesięcy fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Robert Gumny wypadnie na dłuższy czas z kadry Lecha Poznań po przejściu zabiegu kolana.

Młodzieżowy reprezentant Polski należy do wyróżniających się zawodników występujących na pozycji prawego obrońcy w naszej Ekstraklasie. Z tego też powodu jego gra jest stale monitorowana przez wysłanników zagranicznych zespołów, którzy co jakiś czas przymierzają się do złożenia konkretnej oferty Lechowi Poznań za 21-letniego zawodnika.

Wiele na to wskazuje, że utalentowany defensor nie opuści w nadchodzącym zimowym okienku transferowym szeregów „Kolejorza”, ponieważ będzie musiał poddać się operacji kolana, która jest spowodowana urazem odniesionym w trakcie spotkania z Piastem Gliwice (3:0).

Ekipa z województwa wielkopolskiego wstrzymywała się dość długo z wystosowaniem oficjalnego komunikatu na temat stanu zdrowia swojego piłkarza, ale teraz już wiemy, że Gumny będzie musiał pauzować przynajmniej kilka miesięcy po zabiegu, który ma przejść na początku grudnia.

- Robert jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, więc od początku chcieliśmy jak najdokładniejszej diagnozy. Stąd nie podawaliśmy szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia. Zdecydowaliśmy się na wizyty w renomowanych ośrodkach w Rzymie oraz Zurychu, żeby ostateczna diagnoza była jak najbardziej klarowna i nie pozostawiała wątpliwości - powiedział Krzysztof Pawlaczyk, kierownik sztabu medycznego w klubie.

Szczegółowe badania wykazały konieczność dokonania plastyki chrząstki, czyli uzupełnienia w niej ubytków związanych z odniesionym urazem, która zostanie przeprowadzona przez profesora Tomasz Piontka z poznańskiej kliniki Rehasport.

Gumny rozegrał osiemnaście spotkań w trwających sezonie w barwach Lecha i zaliczył w nich jedną asystę.

Jego długa przerwa oznacza, że nie pomoże on reprezentacji Polski U-21 w kolejnych meczach eliminacyjnych młodzieżowych Mistrzostw Europy i być może wypadnie z kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka w kontekście Euro 2020.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy