Lech Poznań: Gumny wypada z gry na kilka miesięcy

Lech Poznań: Gumny wypada z gry na kilka miesięcy fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Robert Gumny wypadnie na dłuższy czas z kadry Lecha Poznań po przejściu zabiegu kolana.

Młodzieżowy reprezentant Polski należy do wyróżniających się zawodników występujących na pozycji prawego obrońcy w naszej Ekstraklasie. Z tego też powodu jego gra jest stale monitorowana przez wysłanników zagranicznych zespołów, którzy co jakiś czas przymierzają się do złożenia konkretnej oferty Lechowi Poznań za 21-letniego zawodnika.

Wiele na to wskazuje, że utalentowany defensor nie opuści w nadchodzącym zimowym okienku transferowym szeregów „Kolejorza”, ponieważ będzie musiał poddać się operacji kolana, która jest spowodowana urazem odniesionym w trakcie spotkania z Piastem Gliwice (3:0).

Ekipa z województwa wielkopolskiego wstrzymywała się dość długo z wystosowaniem oficjalnego komunikatu na temat stanu zdrowia swojego piłkarza, ale teraz już wiemy, że Gumny będzie musiał pauzować przynajmniej kilka miesięcy po zabiegu, który ma przejść na początku grudnia.

- Robert jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, więc od początku chcieliśmy jak najdokładniejszej diagnozy. Stąd nie podawaliśmy szczegółowych informacji o jego stanie zdrowia. Zdecydowaliśmy się na wizyty w renomowanych ośrodkach w Rzymie oraz Zurychu, żeby ostateczna diagnoza była jak najbardziej klarowna i nie pozostawiała wątpliwości - powiedział Krzysztof Pawlaczyk, kierownik sztabu medycznego w klubie.

Szczegółowe badania wykazały konieczność dokonania plastyki chrząstki, czyli uzupełnienia w niej ubytków związanych z odniesionym urazem, która zostanie przeprowadzona przez profesora Tomasz Piontka z poznańskiej kliniki Rehasport.

Gumny rozegrał osiemnaście spotkań w trwających sezonie w barwach Lecha i zaliczył w nich jedną asystę.

Jego długa przerwa oznacza, że nie pomoże on reprezentacji Polski U-21 w kolejnych meczach eliminacyjnych młodzieżowych Mistrzostw Europy i być może wypadnie z kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka w kontekście Euro 2020.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy