Lech Poznań. Maciej Skorża po zwycięstwie nad Wisłą Płock

Lech Poznań. Maciej Skorża po zwycięstwie nad Wisłą Płock fot. Lech TV
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Lech Poznań pokonał Wisłę Płock rezultatem 4-1, a po meczu na temat postawy swoich podopiecznych wypowiedział się Maciej Skorża.

Lech Poznań wydaje się na razie nie do zatrzymania. W dwunastu dotychczas rozegranych meczach zgromadził na swoim koncie 27 punktów. W piątek ekipa Macieja Skorży pewnie rozprawiła się z Wisłą Płock.

Lider Ekstraklasy pokonał rywala rezultatem 4-1, a bramki zdobywali Bartosz Salamon, Radosław Murawski, Jakub Kamiński oraz João Amaral. Honorowe trafienie dla gości to zasługa Dušana Lagatora.

Po spotkaniu radości ze zwycięstwa nie krył wspomniany Skorża.

- Ten mecz był dla nas trudny, szczególnie w pierwszej połowie. Nie potrafiliśmy wykorzystywać przestrzeni za plecami obrony Wisły, a to miało być naszym sposobem gry. Bramka, którą straciliśmy po stałym fragmencie gry, też wpłynęła na to, że ta nasza gra była nerwowa - stwierdził.

- W drugiej połowie uporządkowaliśmy to wszystko i zagraliśmy tak, jak to powinno wyglądać. Zepchnęliśmy Wisłę do głębszej obrony. Ważnym momentem była ta druga bramka strzelona przez Radka Murawskiego. Chciałbym jednak podkreślić rolę przy tym golu Mikaela Ishaka, który nie odpuszcza żadnej piłki i wypracował tę bramkę. Później było już łatwiej, przeprowadziliśmy kilka ciekawych dobrych akcji. Cieszymy się ze zwycięstwa przed własną publicznością - powiedział.

Ekipa ze stolicy Wielkopolski już we wtorek zmierzy się z Unią Skierniewice w ramach 1/16 Pucharu Polski, natomiast w piątek podopieczni Macieja Skorży udadzą się do Mielca na starcie z tamtejszą Stalą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Jeden z nich zastąpi Marka Papszuna?! PIĘCIU kandydatów Raków Częstochowa: Jeden z nich zastąpi Marka Papszuna?! PIĘCIU kandydatów Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy