Lech Poznań mógł w zimie sprzedać swój talent za trzy miliony euro

Lech Poznań mógł w zimie sprzedać swój talent za trzy miliony euro
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łukasz Trałka | Mateusz Borek | Kanał Sportowy

Lech Poznań otrzymał w zimowym oknie transferowym ofertę za Filipa Szymczaka, która opiewała na trzy miliony euro - poinformowali Łukasz Trałka i Mateusz Borek w Kanale Sportowym.

Filip Szymczak to jeden z beneficjentów przybycia do Lecha Poznań Johna van den Broma. Holender od początku swojej kadencji daje utalentowanemu atakującemu wiele szans na regularne występy, a ten odpłaca mu się naprawdę solidną grą.

Między innymi dlatego szkoleniowiec chwalił go jakiś czas w rozmowie z dziennikarzami.

- To gracz, który nie odstawia nogi, zawsze podejmuje walkę i potrafi utrzymać się przy piłce, a do tego stworzyć przewagę. To duża wartość dla Lecha i wróżę mu dużą przyszłość. Pracować z nim to wielka przyjemność - powiedział van den Brom.

Okazuje się, że nieprzeciętne umiejętności Szymczaka dostrzegł nie tylko trener, ale i zagraniczne kluby. Od jakiegoś czasu mówiono o nim w kontekście przenosin między innymi do Anderlechtu.

Według informacji, które w Kanale Sportowym podali Mateusz Borek i Łukasz Trałka, za 20-latka spłynęła nawet w zimie stosowna oferta z Belgii. Ta miała opiewać na trzy miliony euro, ale została odrzucona.

Szymczak natomiast planuje skoncentrować się w najbliższym czasie na grze dla „Kolejorza” i walce o krajowy tytuł, a także dobrym występie w europejskich pucharach.

W tym sezonie rozegrał on łącznie dla Lecha Poznań 32 mecze, a w nich zdobył trzy gole oraz zanotował cztery asysty.

Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy