Lech Poznań mógł w zimie sprzedać swój talent za trzy miliony euro

Lech Poznań mógł w zimie sprzedać swój talent za trzy miliony euro
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Łukasz Trałka | Mateusz Borek | Kanał Sportowy

Lech Poznań otrzymał w zimowym oknie transferowym ofertę za Filipa Szymczaka, która opiewała na trzy miliony euro - poinformowali Łukasz Trałka i Mateusz Borek w Kanale Sportowym.

Filip Szymczak to jeden z beneficjentów przybycia do Lecha Poznań Johna van den Broma. Holender od początku swojej kadencji daje utalentowanemu atakującemu wiele szans na regularne występy, a ten odpłaca mu się naprawdę solidną grą.

Między innymi dlatego szkoleniowiec chwalił go jakiś czas w rozmowie z dziennikarzami.

- To gracz, który nie odstawia nogi, zawsze podejmuje walkę i potrafi utrzymać się przy piłce, a do tego stworzyć przewagę. To duża wartość dla Lecha i wróżę mu dużą przyszłość. Pracować z nim to wielka przyjemność - powiedział van den Brom.

Okazuje się, że nieprzeciętne umiejętności Szymczaka dostrzegł nie tylko trener, ale i zagraniczne kluby. Od jakiegoś czasu mówiono o nim w kontekście przenosin między innymi do Anderlechtu.

Według informacji, które w Kanale Sportowym podali Mateusz Borek i Łukasz Trałka, za 20-latka spłynęła nawet w zimie stosowna oferta z Belgii. Ta miała opiewać na trzy miliony euro, ale została odrzucona.

Szymczak natomiast planuje skoncentrować się w najbliższym czasie na grze dla „Kolejorza” i walce o krajowy tytuł, a także dobrym występie w europejskich pucharach.

W tym sezonie rozegrał on łącznie dla Lecha Poznań 32 mecze, a w nich zdobył trzy gole oraz zanotował cztery asysty.

Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy