Lech Poznań na rumaku po pozycję lidera Ekstraklasy? Strata jest już minimalna [WIDEO] fot. Rafal Rusek / PressFocus

Lech Poznań pokonał w sobotę Jagiellonię Białystok 2:1 i zbliżył się do pierwszego miejsca w tabeli Ekstraklasy.

Lech Poznań przyjechał w ten weekend do Białegostoku po wygranej 2:0 z Zagłębiem Lubin. „Jaga” też zanotowała ostatnio zwycięstwo (3:1 z Widzewem Łódź), dzięki któremu zrównała się punktami ze Śląskiem Wrocław.

Sobotnie starcie zaczęło się od dość szybkiego ciosu ze strony „Kolejorza”. W 18. minucie trafienie zanotował Filip Marchwiński, który oddał płaski strzał zza pola karnego. Piłkę wyłożył mu Kristoffer Velde.

W 30. minucie goście prowadzili już 2:0. Rzut karny na gola zamienił Filip Szymczak. Jedenastka została podyktowana po zagraniu piłki ręką przez José Naranjo.

Wydawało się, że w drugiej połowie przyjezdni mogą pójść za ciosem i zwiększyć jeszcze przewagę, ale na kolejną bramkę w ich wykonaniu się nie doczekaliśmy. W 82. minucie stratę zmniejszyła za to „Jaga”. Gospodarze prowadzili atak prawym skrzydłem, a już w polu karnym przytomnie odnalazł się Kristoffer Hansen, który wpisał się na listę strzelców.

Więcej goli nie padło i to poznaniacy mogą cieszyć się z ważnego zwycięstwa. Dzięki niemu mają na koncie 39 punktów w tabeli.

Nad podopiecznymi Mariusza Rumaka cały czas są białostoczanie i Śląsk, ale strata do pierwszej lokaty błyskawicznie stopniała z ośmiu do dwóch „oczek”.

Wiadomo, jak szybko potrafi zmienić się sytuacja w Ekstraklasie, ale jak na razie władze „Kolejorza” mogą być zadowolone z powierzenia mu stanowiska trenera po zakończeniu współpracy z Johnem van den Bromem.