Lech Poznań po Gytkjaerze zatrzymuje też kolejnych trzech piłkarzy do końca sezonu. OFICJALNIE: Cywka odchodzi

Lech Poznań po Gytkjaerze zatrzymuje też kolejnych trzech piłkarzy do końca sezonu. OFICJALNIE: Cywka odchodzi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lech Poznań

Bohdan Butko, Timur Żamaletdinow i Karol Szymański podpisali aneksy do obowiązujących umów z Lechem Poznań i pozostaną w zespole do zakończenia sezonu. Klub nie zawarł takiego porozumienia z Tomaszem Cywką i tym samym rozstaje się on z drużyną.

Zespół z województwa wielkopolskiego poinformował już jakiś czas temu o zawarciu porozumienia z Christianem Gytkjaerem, które pozwala Duńczykowi dokończyć trwające rozgrywki w barwach „Kolejorza”.

Teraz na ten sam krok zdecydowali się Bohdan Butko, Timur Żamaletdinow i Karol Szymański. Dwaj pierwsi wymienieni piłkarze przebywają w Lechu na zasadzie wypożyczenia odpowiednio z Szachtara Donieck oraz CSKA Moskwa i po wznowieniu rozgrywek mogą liczyć na regularne pojawianie się na boisku w koszulce ekipy z Poznania.

Tego samego nie można powiedzieć o ostatnim graczu, który pełni jedynie funkcję zmiennika Mickeya van der Harta, ale może za to liczyć na regularną grę w rezerwach „Kolejorza”, który walczy o utrzymanie w II lidze.

Ekipa z województwa wielkopolskiego poinformowała także o zakończeniu współpracy z Tomaszem Cywką. Doświadczony pomocnik nie odgrywał istotnej roli w zespole i na dodatek pod koniec rundy jesiennej nabawił się poważnego urazu kolana i nie byłby w stanie pomóc już drużynie w trwających rozgrywkach.

Z tego też powodu władze klubu nie zaproponowały mu podpisania aneksu do umowy i tym samym 31-latek opuści szeregi zespołu z Poznania wraz z końcem czerwca, kiedy to wygaśnięciu ulegnie obowiązujący kontrakt.

Były gracz Wigan Athletic, Derby County, Reading, Barnsley, Blackpool czy Wisły Kraków trafił do Lecha w lipcu 2018 roku. Od tego czasu rozegrał tylko 17 spotkań dla „Kolejorza” i strzelił w nich dwa gole.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy