Lech Poznań przegrywa w Gdańsku. Pogoń Szczecin liderem Ekstraklasy!

Lech Poznań przegrywa w Gdańsku. Pogoń Szczecin liderem Ekstraklasy! fot. Patryk Kosmider / Shutterstock.com
Sebastian Janus

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0-1. Ten wynik sprawił, że po 22. kolejce to Pogoń Szczecin zasiadła na fotelu lidera Ekstraklasy.

Ostatnie niedzielne spotkanie Ekstraklasy zapowiadało się niezwykle interesująco. Lechia Gdańsk, która ma spore szanse na udział w przyszłej edycji europejskich pucharów, gościła na swoim terenie walczącego o mistrzostwo Lecha Poznań.

Drużyna z Poznania musiała poradzić sobie bez swojego najlepszego strzelca, bowiem Mikael Ishak pauzował na skutek kontuzji. Na ławce zasiadł ponadto João Amaral, który niedawno zmagał się z koronawirusem.

Spotkanie lepiej rozpoczął faworyzowany Lech Poznań. Od pierwszej minuty narzucił swoje tempo gry i stwarzał więcej sytuacji, jednak piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki.

Kibicom momentalnie przypomniała się rywalizacja z jesieni przeciwko Jagiellonii Białystok, gdzie pomimo wielu okazji do strzelenia bramki, nie udało się wykorzystać żadnej z nich, a koniec końców Lech Poznań przegrał to spotkanie 0-1.

Do przerwy wynik w Gdańsku nie uległ zmianie. W drugiej połowie obraz gry prezentował się tak samo. To wciąż „Kolejorz” częściej operował piłką i utrzymywał ją blisko pola karnego rywala.

W 72. minucie spotkania Lech Poznań przeprowadził ładną akcję, a Jakub Kamiński trafił do siatki Lechii Gdańsk. Arbiter Paweł Raczkowski dopatrzył się jednak w tej sytuacji pozycji spalonej, zatem bramka nie została uznana.

Później goście z Poznania nieco wyhamowali, a do głosu zaczęli dochodzić rywale. Zryw gospodarzy został niespodziewanie wynagrodzony w 85. minucie, bowiem trafienie zaliczył 17-letni Filip Koperski. Był to pierwszy celny strzał Lechii Gdańsk w niedzielnym spotkaniu.

Do ostatniego gwizdka sędziego Lech Poznań nie zdołał już zagrozić bramce gospodarzy, zatem skromne prowadzenie 1-0 zamieniło się w zwycięstwo.

Ten wynik oznacza, że doczekaliśmy się zmiany na pozycji lidera Ekstraklasy, a walka o mistrzostwo nabierze jeszcze większych rumieńców. Dzięki piątkowemu zwycięstwo to Pogoń Szczecin zakończyła 22. kolejkę na pierwszej lokacie, a Lech Poznań traci do niej jeden punkt.

Więcej na temat: Lech Poznań Lechia Gdańsk Polska