Lech Poznań: Trzech kandydatów do wzmocnienia defensywy. W klubie nie ma tematu Pavle Vagicia

Lech Poznań: Trzech kandydatów do wzmocnienia defensywy. W klubie nie ma tematu Pavle Vagicia fot. taranchic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Ionut Nedelcearu z Crotone, Adrian Rus z Fehérvár oraz Robert Ivanov z Warty Poznań są uważani za głównych kandydatów do wzmocnienia formacji defensywnej Lecha Poznań. W klubie nie ma już tematu sprowadzenia Pavle Vagicia z Rosenborga - poinformowali Damian Smyk i Szymon Janczyk z Weszlo.com.

W minionych dniach pojawiły się w mediach doniesienia wskazujące na to, że „Kolejorz” zabiega bardzo mocno o pozyskanie nowego środkowego obrońcy. Początkowo wydawało się, że będzie nim Pavle Vagić z Rosenborga.

Temat sprowadzenia szwedzkiego zawodnika stał się jednak nieaktualny, ponieważ na horyzoncie pojawiły się lepsze opcje dla ekipy z województwa wielkopolskiego.

Damian Smyk i Szymon Janczyk z Weszlo.com przekonują, że obecnie kandydatem numer jeden do ewentualnego zasilenia szeregów Lecha Poznań jest Adrian Rus z Fehérvár, o czym jako pierwszy poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Drużyna z Węgier zabiega jeszcze o przedłużenie wygasającego za rok, a nie jak podawano wcześniej za dwa lata, kontraktu z rumuńskim defensorem i w razie ich fiaska jest gotowa sprzedać go za 500-600 tysięcy euro.

Mistrz Polski jest w stanie tyle za niego zaoferować, ale sam piłkarz cieszy się też zainteresowaniem innych klubów i ma na stole propozycję z Rosji oraz zaplecza hiszpańskiej LaLigi.

Z tego powodu „Kolejorz” przygotował sobie opcje awaryjne. Wspomniani dziennikarze uważają, że jeżeli Rus przedłuży umowę z obecnym pracodawcą lub wybierze inną propozycję, to wówczas klub rozpocznie starania o sprowadzenie Roberta Ivanova z Warty Poznań lub Ionuta Nedelcearu z Crotone.

Mniej skomplikowana wydaje się realizacja ewentualnej transakcji z udziałem reprezentanta Finlandii, którego „Zieloni” są gotowi sprzedać za około pół miliona euro. On sam skłania się jednak ku dołączeniu do jednego z zachodnich zespołów. Dlatego Lech musiałby go przekonać do małej przeprowadzki w Poznaniu.

Z kolei, do niedawna etatowy reprezentant Rumunii, rwie się do opuszczenia Crotone po zaliczonym spadku z Serie B. Włosi oczekują jednak za 26-letniego zawodnika kwoty zbliżonej do miliona euro. A tyle „Kolejorz” nie zamierza przeznaczać na nowego defensora.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Merveille Fundambu wraca do gry. Znalazł nowy klub w Polsce [OFICJALNIE] Merveille Fundambu wraca do gry. Znalazł nowy klub w Polsce [OFICJALNIE] Podstawowy obrońca wypada z reprezentacji Polski. Błyskawiczne powołanie zastępcy [OFICJALNIE] Podstawowy obrońca wypada z reprezentacji Polski. Błyskawiczne powołanie zastępcy [OFICJALNIE] PSG wytypowało hitowy cel transferowy PSG wytypowało hitowy cel transferowy Widzew Łódź przetestuje młodego pomocnika Panathinaikosu [OFICJALNIE] Widzew Łódź przetestuje młodego pomocnika Panathinaikosu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy