Lech Poznań: Trzech kandydatów do wzmocnienia defensywy. W klubie nie ma tematu Pavle Vagicia

Lech Poznań: Trzech kandydatów do wzmocnienia defensywy. W klubie nie ma tematu Pavle Vagicia fot. taranchic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Ionut Nedelcearu z Crotone, Adrian Rus z Fehérvár oraz Robert Ivanov z Warty Poznań są uważani za głównych kandydatów do wzmocnienia formacji defensywnej Lecha Poznań. W klubie nie ma już tematu sprowadzenia Pavle Vagicia z Rosenborga - poinformowali Damian Smyk i Szymon Janczyk z Weszlo.com.

W minionych dniach pojawiły się w mediach doniesienia wskazujące na to, że „Kolejorz” zabiega bardzo mocno o pozyskanie nowego środkowego obrońcy. Początkowo wydawało się, że będzie nim Pavle Vagić z Rosenborga.

Temat sprowadzenia szwedzkiego zawodnika stał się jednak nieaktualny, ponieważ na horyzoncie pojawiły się lepsze opcje dla ekipy z województwa wielkopolskiego.

Damian Smyk i Szymon Janczyk z Weszlo.com przekonują, że obecnie kandydatem numer jeden do ewentualnego zasilenia szeregów Lecha Poznań jest Adrian Rus z Fehérvár, o czym jako pierwszy poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Drużyna z Węgier zabiega jeszcze o przedłużenie wygasającego za rok, a nie jak podawano wcześniej za dwa lata, kontraktu z rumuńskim defensorem i w razie ich fiaska jest gotowa sprzedać go za 500-600 tysięcy euro.

Mistrz Polski jest w stanie tyle za niego zaoferować, ale sam piłkarz cieszy się też zainteresowaniem innych klubów i ma na stole propozycję z Rosji oraz zaplecza hiszpańskiej LaLigi.

Z tego powodu „Kolejorz” przygotował sobie opcje awaryjne. Wspomniani dziennikarze uważają, że jeżeli Rus przedłuży umowę z obecnym pracodawcą lub wybierze inną propozycję, to wówczas klub rozpocznie starania o sprowadzenie Roberta Ivanova z Warty Poznań lub Ionuta Nedelcearu z Crotone.

Mniej skomplikowana wydaje się realizacja ewentualnej transakcji z udziałem reprezentanta Finlandii, którego „Zieloni” są gotowi sprzedać za około pół miliona euro. On sam skłania się jednak ku dołączeniu do jednego z zachodnich zespołów. Dlatego Lech musiałby go przekonać do małej przeprowadzki w Poznaniu.

Z kolei, do niedawna etatowy reprezentant Rumunii, rwie się do opuszczenia Crotone po zaliczonym spadku z Serie B. Włosi oczekują jednak za 26-letniego zawodnika kwoty zbliżonej do miliona euro. A tyle „Kolejorz” nie zamierza przeznaczać na nowego defensora.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy