Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE]

Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Na Lecha Poznań został nałożony zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecz z Rakowem Częstochowa - wynika z komunikatu opublikowanego przez mistrza Polski.

W trakcie spotkania Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław w ramach 22. kolejki Ekstraklasy z trybun na murawę w kierunku leżącego na niej Jehora Macenki została rzucona butelka (a prawdopodobnie dwie). Mecz co prawda nie został przerwany przez sędziego, ale było jasne, że „Kolejorz” zostanie za to ukarany.

Komisja Ligi cały czas nie opublikowała komunikatu na ten temat, ale zrobił to Raków Częstochowa, który w niedzielę podejmie na swoim stadionie poznańską ekipę.

„Jutro o godzinie 10:00 do sprzedaży trafią bilety na miejsca przeznaczone dla kibiców gości. Ma to związek z zakazem wyjazdowym nałożonym przez Komisję Ligi na kibiców Lecha Poznań” - przekazał klub z województwa śląskiego. Dodatkowych wejściówek ma być 300. Z uwagi na nieco słabszą widoczność boiska będą sprzedawane po 20 złotych.

Można przypuszczać, że nie będzie to jedyna kara dla „Kolejorza”. Kompletny werdykt Komisji Ligi przedstawimy, gdy tylko się pojawi.

Niedzielny hit Ekstraklasy rozpocznie się o 17:30. Lech podejdzie do niego, mając na koncie 40 punktów w tabeli, a Raków zgromadził ich do tej pory 36, przy czym rozegrał jeden mecz mniej.

We wtorek obie ekipy odpadły z Pucharu Polski, ulegając kolejno Pogoni Szczecin po dogrywce oraz Piastowi Gliwice.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy