Lech Poznań włączył dwóch młodych piłkarzy do pierwszego zespołu [OFICJALNIE]

Lech Poznań włączył dwóch młodych piłkarzy do pierwszego zespołu [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o włączeniu do swojej pierwszej drużyny Jakuba Antczaka i Maksymiliana Pingota.

Antczak oraz Pingot pokazali się z bardzo dobrej strony w trakcie zgrupowania Lecha w Belek, które było dla nich debiutanckim obozem z pierwszym zespołem. W efekcie sztab szkoleniowy „Kolejorza” zdecydował się włączyć ich na stałe do drużyny seniorów.

17-letni Antczak trafił do Lecha w 2019 roku z FC Wrocław Academy. W obecnym sezonie łączył grę w zespole juniorów starszych oraz rezerwach poznańskiego klubu. W tym pierwszym strzelił dwa gole w sześciu meczach. W drugich pomocnik pojawiał się na murawach II ligi (trzeci szczebel rozgrywek) dziewięć razy. Raz trafił do siatki.

18-letni Pingot, który jest środkowym obrońcą, szkoli się w Lechu od 2016 roku. W trwających rozgrywkach zanotował 14 występów w II lidze i również strzelił jednego gola.

Antczak został zgłoszony do Ekstraklasy z numerem 74, a Pingot otrzymał 20.

Pierwszy mecz po zimowej przerwie Lech rozegra w niedzielę 6 lutego. Rywalem lidera Ekstraklasy będzie Cracovia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem U-18: Przerwany mecz reprezentacji Polski z Francją [WIDEO]. Biało-czerwoni z triumfem Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Zlatan Ibrahimović aktorem. Pojawił się zwiastun [WIDEO] Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka Atlético Madryt ma kandydata na nowego bramkarza w razie odejścia Jana Oblaka FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FC Barcelona planuje zimową wymianę piłkarzy z Liverpoolem FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy FIFA 23: 17 piłkarzy z najsilniejszym strzałem. Jest przedstawiciel Ekstraklasy Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Ghana z jeszcze jednym głośnym transferem?! Chce młodzieżowego reprezentanta Holandii Marcelo Bielsa przed szansą przywrócenia giganta na szczyt? Ruszyły rozmowy Marcelo Bielsa przed szansą przywrócenia giganta na szczyt? Ruszyły rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy