Lech Poznań wypożyczy bramkarza

2024-06-17 21:30:21; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Lech Poznań wypożyczy bramkarza Fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Dominik Pasternak [Twitter]

Lech Poznań nie zamierza w przyszłym sezonie korzystać z usług Krzysztofa Bąkowskiego. Golkiper uda się na wypożyczenie do Stali Rzeszów - informuje Dominik Pasternak.

Lech Poznań w przyszłym sezonie będzie występował pod batutą nowego szkoleniowca. Schedę po Mariuszu Rumaku przejął Niels Frederiksen, który podejmuje pierwsze decyzje kadrowe. Jedna z nich zakłada obsadzenia pozycji bramkarza. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie stoczy się walka o podstawowy skład pomiędzy Bartoszem Mrozkiem a Filipem Bednarkiem.

Na swoją szansę mógł także liczyć Krzysztof Bąkowski, który ostatnio przebywał w Polonii Warszawa. Ten jednak na razie nie będzie miał okazji występować przy Bułgarskiej, bo uda się na następne wypożyczenie. Tym razem zakotwiczy w Stali Rzeszów - informuje na Twitterze Dominik Pasternak. W tej drużynie prawdopodobnie będzie grał do 30 czerwca 2025 roku. Na razie nie wiadomo, czy w umowie znajdzie się opcja wykupu.

To niejedyny golkiper, który zasili drużynę Marka Zuba. Testy rozpoczął bowiem też 19-letni Antoni Wodzicki z Cagliari Calcio.

Krzysztof Bąkowski to z kolei zawodnik od 2013 roku związany z akademią Lecha Poznań. W międzyczasie był wypożyczany odpowiednio do Stomilu Olsztyn, właśnie Stali Rzeszów, a także Radomiaka Radom i wspomnianej Polonii Warszawa. Poprzedni sezon w jego wykonaniu był nieudany, bo zanotował raptem pięć występów.

Przedstawiciel rocznika 2003 to reprezentant Polski do lat 21.