Lech Poznań z pierwszym zwycięstwem w Lidze Konferencji Europy

Lech Poznań z pierwszym zwycięstwem w Lidze Konferencji Europy fot. uslatar / Shutterstock.com

Lech Poznań w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy zgarnął pierwsze punkty. Mistrz Polski wysoko pokonał Austrię Wiedeń.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27. minucie. João Amaral zdecydował się na prostopadłe podanie do Mikaela Ishaka, a środkowy napastnik bez trudu umieścił piłkę obok bramkarza.

Nim wybiły dwa kwadranse gry, odpowiedzieli gości. Matthias Braunöder oddał strzał, stojąc na wprost bramki.

Niedługo potem Filip Bednarek wybronił rzut karny.

W następnych minutach gole strzelali już tylko piłkarze „Kolejorza”. Zrobili to Michał Skóraś oraz Kristoffer Velde. Ten ostatni ustrzelił dublet, jednak to trafienie nowej twarzy reprezentacji Polski było ozdobą spotkania. Oddał on uderzenie z powietrza w prawy narożnik.

Koniec końców Lech Poznań wygrał 4:1 i zgarnął trzy punkty.

Przed tygodniem przedstawiciel Ekstraklasy przegrał z Villarrealem 3:4. Wobec następnej wygranej hiszpańskiej ekipy, podopieczni Johna van den Broma zajmują w grupie C drugą pozycję.

Mistrzowie Polski początkowo rywalizowali w eliminacjach o awans do Ligi Mistrzów. To się nie udało, ale w drodze kwalifikacji zespół wylądował w Lidze Konferencji Europy.

Następnym rywalem będzie Hapoel Beer Szewa.