Lech Poznań z porażką w Łodzi. Widzew zgarnia trzy punkty [WIDEO]

2024-07-27 22:12:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Lech Poznań z porażką w Łodzi. Widzew zgarnia trzy punkty [WIDEO] Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Lech Poznań uległ w wyjazdowym starciu w ramach drugiej kolejki Ekstraklasy Widzewowi Łódź (1:2).

W stolicy Wielkopolski od dłuższego czasu zapowiadano nowe rozdanie. Takowe miało nastąpić wraz z nadejściem nowego sezonu. Na starcie rozgrywek „Kolejorz” mierzył się z Górnikiem Zabrze, wygrywając 2:0 po bramkach Mikaela Ishaka i Dino Hoticia. Na zgarnięcie kolejnego kompletu punktów liczono przy okazji wyjazdowej potyczki z Widzewem Łódź.

Jednak podopieczni trenera Daniela Myśliwca już od samego początku robili wszystko co w ich mocy, aby punkty zostały na stadionie przy alei Piłsudskiego. Efektem był szybko strzelony gol autorstwa Jakuba Sypka, który wpakował piłkę do siatki z ostrego kąta.

Widzew poszedł za ciosem i już w dziesiątej minucie rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 2:0. Tym razem stojącego między słupkami Bartosza Mrozka po strzale z rzutu wolnego pokonał Fran Álvarez. Bramkarza Lecha zmylił rykoszet od jednego z zawodników ustawionych w murze.

Ekipa pod wodzą Nielsa Frederiksena odpowiedziała dopiero w końcówce pierwszej połowy po błędzie rywala. Na listę strzelców wpisał się Mikael Ishak. Szwed precyzyjnie uderzył na dalszy słupek. Tym samym dał sygnał do odrabiania strat.

W drugiej odsłonie konfrontacji Lech wyraźnie przycisnął. Wydawało się, że poszukiwania trafienia wyrównującego zakończyły się w 79. minucie, kiedy bramkę zdobył wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej Dino Hotić. Gol nie został jednak uznany po analizie VAR. O całej sytuacji zadecydował minimalny spalony.

Pomimo starań poznańskiej drużyny o wywiezienie choćby punktu z Łodzi, Widzew utrzymał korzystny dla siebie rezultat aż do końcowego gwizdka arbitra, zgarniając pierwsze trzy punkty w obecnym sezonie Ekstraklasy.