Lech Poznań: Znany następca Żurawia. Miał ciekawego konkurenta

Lech Poznań: Znany następca Żurawia. Miał ciekawego konkurenta
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl | Głos Wielkopolski

Niebawem dowiemy się, kto zostanie nowym trenerem Lecha Poznań. Według serwisu internetowego Meczyki.pl będzie nim Maciej Skorża. Polak o posadę rywalizował z Aleksiejem Szpilewskim - informuje z kolei „Głos Wielkopolski”.

Dzisiaj władze „Kolejorza” podjęły decyzję o zwolnieniu Dariusza Żurawia. Powodem były niezadowalające wyniki i co za tym idzie, brak realizacji celów na ten sezon.

Obecnie zespól znajduje się w rękach Janusza Góry oraz Dariusza Dudki, czyli dotychczasowych asystentów 48-latka, ale już trwają poszukiwania nowego szkoleniowca.

Jak wynika z doniesień „Głosu Wielkopolski”, przymiarki do zmiany na ławce trenerskiej były już co najmniej dwa tygodnie temu. Wtedy to rozpoczęto rozmowy z jednym z kandydatów.

Po wstępnej analizie w grze pozostali Aleksiej Szpilewski i Maciej Skorża. Białorusin, który w przeszłości uczył się trenerskiego fachu w RB Lipsk, a w tej chwili prowadzi Kajrat Ałmaty, miał być bardzo zainteresowany pracą w Polsce i dlatego przeprowadzono stosowne negocjacje, o czym donosi „Głos Wielkopolski”.

Zdaniem Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl ostatecznie postawiono na 49-letniego Polaka, a aktualnie są ustalane ostatnie szczegóły współpracy. Oficjalny komunikat może pojawić się jeszcze przed meczem z Legią Warszawa.

Skorża pozostaje bez pracy od lutego 2020 roku, kiedy to rozstał się z kadrą U-23 Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od tego czasu łączono go z wieloma ekipami, ale finalnie ma on ponownie wylądować przy Bułgarskiej.

Były opiekun Wisły Kraków i Legii Warszawa za wyniki „Kolejorza” odpowiadał przez 13 miesięcy, podczas których udało się wygrać mistrzostwo oraz Superpuchar Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy