Lechia Gdańsk zarobi na nim krocie?! CIES wycenił tego zawodnika na ponad dwa miliony euro

Lechia Gdańsk zarobi na nim krocie?! CIES wycenił tego zawodnika na ponad dwa miliony euro fot. Grzegorz Radtke | Lechia Gdańsk
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: CIES Football Observatory

Grupa CIES Football Observatory sporządziła raport dotyczący wartości zawodników w poszczególnych ligach. Najdroższym zawodnikiem na liście polskiej I ligi został Camilo Mena z Lechii Gdańsk.

Wraz z biegiem czasu rynek transferowy w piłce nożnej uległ drastycznym zmianom. Dotyczącą one między innymi kwoty, jaką trzeba wyłożyć na stół, aby pozyskać danego zawodnika. Za piłkarzy płaci się obecnie znacznie więcej, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat wcześniej.

Widać to także na przykładzie polskiego podwórka. Wyceny graczy w Ekstraklasie oraz niższych szczeblach rozgrywkowych w naszym kraju poszły znacznie w górę, o czym przekonaliśmy się przy okazji najnowszego raportu sporządzonego przez CIES Football Observatory.

Szwajcarska grupa, uwzględniając takie aspekty, jak wiek, długość obowiązującego kontraktu, statystyki czy potencjał, stworzyła ranking najdroższych piłkarzy grających na boiskach I ligi.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajął Camilo Mena. 21-letni skrzydłowy występujący w barwach Lechii Gdańsk został wyceniony na 2,1 miliona euro.

Kolumbijczyk zasilił szeregi zespołu „Biało-Zieloni” na początku sierpnia ubiegłego roku, przychodząc z łotewskiego Valmiera FC. Dotychczas zgromadził na swoim koncie 21 spotkań, cztery bramki i trzy asysty.

Jego umowa z pierwszoligowcem wygaśnie dopiero 30 czerwca 2027 roku, co znacznie podbija wartość samego gracza.

Ponadto w rankingu znalazło się sześciu innych zawodników Lechii Gdańsk. Po jednym przedstawicielu ma także Chrobry Głogów, Miedź Legnica i Wisła Kraków.

***

TOP 10 najdroższych zawodników I ligi według CIES Football Observatory:

1. Camilo Mena (Lechia Gdańsk) - 2,1 miliona euro

2. Bohdan Wjunnyk (Lechia Gdańsk) - 1,8 miliona euro

3. Tomáš Bobček (Lechia Gdańsk) - 1,4 miliona euro

4. Elias Olsson (Lechia Gdańsk) - 1,2 miliona euro

5. Szymon Bartlewicz (Chrobry Głogów) - milion euro

6. Iwan Żelizko (Lechia Gdańsk) - milion euro

7. Emmanuel Agbor (Miedź Legnica) - milion euro

8. Maksym Khlan (Lechia Gdańsk) - 900 tysięcy euro

9. Dawid Bugaj (Lechia Gdańsk) - 900 tysięcy euro

10. Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków) - 800 tysięcy euro

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy