Leeds United prowadzi zaawansowane negocjacje ze skrzydłowym

Leeds United prowadzi zaawansowane negocjacje ze skrzydłowym fot. Najmi Arif / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf | Nicolò Schira

Beniaminek Premier League Leeds United cały czas przeczesuje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień. Niedawno w oko wpadł mu Gyrano Kerk, a rozmowy w sprawie jego pozyskania są już na zaawansowanym etapie.

„Pawie” jak dotąd sprowadziły czterech nowych zawodników, wydając na zakupy łącznie 64 miliony euro (kwoty podstawowe wszystkich operacji). Ponadto wykupiono na stałe Héldera Costę oraz Illana Mesliera, co kosztowało je następne 24,2 miliona euro. Mimo tego przedstawiciel angielskiej ekstraklasy wciąż nie zwalnia tempa i przygotowuje dalsze wzmocnienia.

Aktualnie Leeds United obrało sobie za cel Eredivisie, a konkretnie występujących w niej Teuna Koopmeinersa oraz Gyrano Kerka.

„De Telegraaf” informuje, że w sprawie tego ostatniego toczą się już zaawansowane rozmowy, które niebawem mogą przynieść porozumienie. Utrecht wycenia 24-latka na 10 milionów euro i należy oczekiwać, że mniej więcej tyle zapłacą Anglicy.

Nie tak dawno zainteresowanie skrzydłowym wyraziły Hellas Verona oraz Cagliari Calcio, a druga z wymienionych ekip złożyła nawet propozycję w wysokości siedmiu milionów euro. Oferta została jednak szybko odrzucona.

Wydaje się, że drużyna prowadzona przez Marcelo Bielsę ma przewagę nad Włochami, a jak zapewnia Nicolò Schira, na gracza, który zwykle operuje bliżej prawej strony boiska, czeka kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku. To pozwala sądzić, że finalizacja operacji jest już bardzo blisko.

Kerk w obecnym zespole rozegrał łącznie 136 spotkań, zaznaczając swoją obecność 33 trafieniami i 36 asystami.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Vietto opuszcza Europę. Skusiły go duże pieniądze OFICJALNIE: Vietto opuszcza Europę. Skusiły go duże pieniądze Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa El Clásico: Eksperci oceniają sytuację z karnym dla Realu Madryt El Clásico: Eksperci oceniają sytuację z karnym dla Realu Madryt Moukoko z czwartym hat-trickiem w czwartym meczu Moukoko z czwartym hat-trickiem w czwartym meczu Real Madryt zagra o posadę Zidane’a? Rozmowy z potencjalnym następcą Francuza rozpoczęte Real Madryt zagra o posadę Zidane’a? Rozmowy z potencjalnym następcą Francuza rozpoczęte Lewandowski o patencie na sukces: Wiedziałem, że aby osiągnąć najwyższy poziom nie wystarczy marzyć Lewandowski o patencie na sukces: Wiedziałem, że aby osiągnąć najwyższy poziom nie wystarczy marzyć Adam Buksa znowu trafia. Komentator: „Po to płacisz gwiazdom, żeby strzelały takie bramki” [WIDEO] Adam Buksa znowu trafia. Komentator: „Po to płacisz gwiazdom, żeby strzelały takie bramki” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy