Leeds United rozgląda się za wzmocnieniem linii ataku. Powalczy o objawienie belgijskich rozgrywek

Leeds United rozgląda się za wzmocnieniem linii ataku. Powalczy o objawienie belgijskich rozgrywek fot. Najmi Arif / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Leeds United wyraziło poważne zainteresowanie usługami Noa Langa z Club Brugge - uważa Mike McGrath z „The Telegraph”.

Drużyna prowadzona przez Marcelo Bielsę osiągnęła nadrzędny cel w charakterze beniaminka Premier League i wywalczyła już pewne utrzymanie w angielskiej elicie.

W związku z tym przedstawiciele „Pawii” zaczęli rozglądać się za wartościowymi wzmocnieniami zespołu, aby ten w kolejnej kampanii włączył się do walki o jedno z miejsc uprawniających do startu w europejskich pucharach.

Mike McGrath z „The Telegraph” uważa, że Leeds United zależy w tym kontekście na pozyskaniu między innymi wartościowego konkurenta do walki o wyjściowy skład dla dwóch skrzydłowych - Jacka Harrisona (ma zostać wykupiony z Manchesteru City) i Raphinhy.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że angielski klub ma upatrzonego idealnego kandydata mogącego występować na obu flankach. Jest nim Noa Lang.

Utalentowany Holender przeniósł się przed startem sezonu na zasadzie wypożyczenia z Ajaksu Amsterdam do Club Brugge z zawartą opcją definitywnego wykupu.

Władze belgijskiego zespołu są zadowolone z dotychczasowej współpracy z blisko 22-letnim zawodnikiem i dlatego skorzystały z przysługującego im prawa. A teraz mają być skore do wysłuchania ewentualnych ofert za swojego najlepszego strzelca.

„Niebiesko-Czarnym” nie będzie naturalnie zależało na szybkiej sprzedaży Langa. Z tego powodu mogą oczekiwać za niego nawet rekordowej dla siebie sumy przekraczającej przynajmniej 25 milionów euro (tyle wydała Aston Villa na Wesley'a w lipcu 2019 roku).

Holender strzelił 16 goli oraz zanotował 10 asyst w dotychczas 34 rozegranych meczach dla Club Brugge.

Utalentowany skrzydłowy wzbudza naturalnie większe zainteresowanie swoją osobą na rynku transferowym, więc Leeds United musi przygotować się na walkę o względy młodego zawodnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy