Leeds United wykupił Jacka Harrisona [OFICJALNIE]

Leeds United wykupił Jacka Harrisona [OFICJALNIE]
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Leeds United AFC

Jack Harrison został na stałe ściągnięty do Leeds United z Manchesteru City.

Harrison spędził ostatnie trzy sezony na wypożyczeniu w barwach „The Whites“, zaliczając 128 występów we wszystkich rozgrywkach. W ramach wypożyczenia w poprzednim sezonie, Leeds miało opcję podpisania z Harrisonem umowy na stałe za nieujawnioną kwotę, która została właśnie aktywowana.

Anglik podpisał trzyletnią umowę na Elland Road, która będzie obowiązywać do lata 2024 roku.

Po przełomowym sezonie 2017 w Stanach Zjednoczonych w New York City, 24-latek został ściągnięty przez partnerski klub Manchester City, a następnie dołączył do Middlesbrough na zasadzie wypożyczenia. Przed sezonem 2018/2019 Harrison po raz pierwszy przeniósł się na wypożyczenie do Leeds i wystąpił w 37 ligowych spotkaniach, gdy „The Whites“ dotarli do fazy play-off w Championship.

Powracając na drugi sezon w lipcu 2019 roku, Harrison wystąpił w każdym meczu ligowym swojego zespołu i zdobył sześć bramek, gdy podopieczni Marcelo Bielsy tworzyli historię i zdobyli tytuł Sky Bet Championship, czym zapewnili sobie powrót do Premier League. W zeszłym sezonie 24-latek nadal się poprawiał i błyszczał dla „The Whites“, zdobył pierwszą bramkę swojej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej od 16 lat dzięki trafieniu przeciwko Liverpoolowi. W sumie zagrał 36 razy w Premier League i strzelił osiem goli, a Leeds zajęło imponujące miejsce w pierwszej połowie tabeli.

Harrison jest drugim zawodnikiem klubu w letnim okienku transferowym, po Amari Millerze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy