Legenda poprowadzi legendy? Ciekawa oferta dla Wengera

Legenda poprowadzi legendy? Ciekawa oferta dla Wengera fot. Arsenal FC
Mateusz Michałek
Źródło: Goal.com

Jak podaje portal Goal.com, władze Vissel Kobe chcą zatrudnić Arsène'a Wengera.

69-latek otrzymał od działaczy japońskiego klubu konkretną propozycję. Zaoferowali mu oni 2,5-letni kontrakt z wynagrodzeniem na poziomie czterech milionów euro rocznie. Według powyższego źródła Wenger rozważa powrót do Japonii. Przypomnijmy, że w latach dziewięćdziesiątych prowadził on Nagoyę Grampus.

Barwy ekipy z Kobe reprezentują gwiazdy doskonale znane z europejskich boisk - Andrés Iniesta, Lukas Podolski oraz David Villa. Nie przekłada się to jednak na odnoszone przez nią wyniki. Po 12 kolejkach sezonu 2019 japońskiej ekstraklasy Vissel zajmuje bowiem dopiero szesnaste miejsce w tabeli. Na koncie ma 10 punktów.

Wenger pozostaje bezrobotny od zeszłego roku, kiedy to rozstał się z Arsenalem. Od tamtej pory parokrotnie zapowiadał swój powrót na ławkę trenerską. Ostatnio nie wykluczył też pracy w innej roli.

- Doszedłem do wniosku, że chcę podzielić się tym, czego nauczyłem się w moim życiu, ponieważ myślę, że życie jest użyteczne tylko wtedy, gdy na pewnym etapie dzielisz się tym, co wiesz. Muszę jeszcze podjąć decyzję, co do formy przekazywania wiedzy. To jednak nastąpi bardzo szybko. Piłka nożna to wciąż moja pasja. Wrócę wkrótce, ale nie mogę ci powiedzieć, w jakiej roli - przyznał Francuz.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy