Legia musi się spieszyć? Kolejka klubów po Klafuricia!

Legia musi się spieszyć? Kolejka klubów po Klafuricia!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Goal

Jak poinformowała chorwacka wersja serwisu „Goal”, Dean Klafurić nie czeka z niecierpliwością na decyzję Legii Warszawa. Chorwat otrzymał już kilka innych propozycji.

W kwietniu Klafurić został wybrany na tymczasowego szkoleniowca Legii Warszawa, który po odejściu Romeo Jozaka miał uratować sezon. Początkowo część kibiców i ekspertów pukała się w głowę, pytając o sens zatrudniania na trenera awaryjnego asystenta byłego szkoleniowca, jednak rezultat musiał znacznie przerosnąć ich oczekiwania. Chorwat zdołał odbudować ducha zespołu, po czym wygrał mistrzostwo i puchar Polski.

Pomimo dwóch sukcesów Legia Warszawa zastanawia się nad sensem dalszej współpracy z Klafuriciem. W ostatnich tygodniach przez media przewinęło się bardzo wiele nazwisk trenerów, którzy mogliby zająć się prowadzeniem „Wojskowych”, ale z różnych powodów żaden z nich nie został dotychczas zatrudniony.

Najnowszy szkoleniowiec łączony z Legią Warszawa, czyli Jerzy Brzęczek, nie trafi na Łazienkowską, bo na odejście zgody nie wyraził jego dotychczasowy pracodawca. Wisłę Płock będzie mógł opuścić dopiero po zakończeniu kolejnego sezonu, gdy wejdzie w życie klauzula jego odejścia.

Według najnowszych informacji w najbliższym czasie Legia Warszawa może także stracić swój plan B. Jak poinformował serwis „Goal”, Klafurić otrzymał dwie propozycje z ligi rosyjskiej i jedną z tureckiej. 

45-letni szkoleniowiec tylko raz dotychczas pracował w roli pierwszego trenera męskiego zespołu piłkarskiego. Miało to miejsce przed rokiem, kiedy to poprowadził w pięciu spotkaniach Goricę, chorwacki klub z drugiego poziomu rozgrywkowego. Z posady zrezygnował sam, by towarzyszyć Jozakowi w Polsce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy