Cristiano Ronaldo ucieknie z Arabii Saudyjskiej?! Gwiazdor wciąż niezadowolony

2026-02-04 22:23:07; Aktualizacja: 1 godzina temu
Cristiano Ronaldo ucieknie z Arabii Saudyjskiej?! Gwiazdor wciąż niezadowolony Fot. Al Nassr FC
Kajetan Dudzik
Kajetan Dudzik Źródło: ESPN

Ostatnie dni zdominowały doniesienia o niezadowoleniu Cristiano Ronaldo z powodu faworyzowania rywali jego Al-Nassr. Portugalczyk zastrajkował w ostatniej ligowej kolejce, ale wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Jeżeli nie odczuje, że sytuacja się zmieniła, może opuścić Arabię Saudyjską już latem - podaje ESPN.

40-latek ma być sfrustrowany przez działania Państwowego Funduszu Inwestycyjnego, który jego zdaniem stawia w uprzywilejowanej pozycji inne kluby z Saudi Pro League - Al-Hilal i Al-Ittihad.

Te ekipy zimą mogły liczyć na środki potrzebne do dokonania imponujących transferów, podczas gdy Al-Nassr mogło sobie pozwolić jedynie na sprowadzenie Haydeera Abdulkareema oraz Abdullaha Al-Hamdana.

Ronaldo postanowił okazać swój sprzeciw, opuszczając ostatni mecz ligowy. Chociaż jego drużyna poradziła sobie z Al-Riyadh, wygrywając 1:0, brak największej gwiazdy mógłby sprawić jej problemy w dłuższej perspektywie, głównie pod kątem finansowym.

Wydawało się, że sytuacja wraca do normy i po wstawieniu przez Portugalczyka zdjęcia z treningu Sky Sports donosiło nawet, że wyjdzie na murawę w zbliżającym się starciu z Al-Ittihad.

Nowe wieści w tej sprawie przekazało jednak ESPN. Była gwiazda Realu Madryt czy Manchesteru United wciąż nie jest zadowolona i rozważa opuszczenie także tego spotkania.

Jakby tego było mało, Ronaldo może poprosić latem o opuszczenie Arabii Saudyjskiej, jeżeli uzna, że jego głos sprzeciwu nie został wysłuchany. Napastnik chciałby, żeby konkretne decyzje zostały podjęte już w najbliższych tygodniach.

Nie wiadomo na razie, jak w tej sytuacji zareagują władze kraju, które mają spory wpływ na całą Saudi Pro League. Utrata Portugalczyka byłaby ogromnym ciosem dla rozgrywek.

Z drugiej strony szejkowie z pewnością liczą się z postępującym wiekiem piłkarza, który najlepsze lata ma już za sobą. Niewykluczone więc, że i tak prędzej czy później by z niego zrezygnowali.