Legia Warszawa blisko pozyskania Estończyków | Dwóch młodych graczy odrzuconych

Legia Warszawa blisko pozyskania Estończyków | Dwóch młodych graczy odrzuconych fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Kamieniecki [Sport.tvp.pl]

W najbliższym czasie można spodziewać się dołączenia do akademii Legii Warszawa zawodników z zagranicy. Najbliżej tego są młodzi gracze z Estonii - pisze Piotr Kamieniecki na łamach Sport.tvp.pl.

Legia Warszawa przyzwyczaiła do kontraktowania obcokrajowców głównie do pierwszej drużyny. Niebawem możemy być jednak świadkami przenosin do klubu ze stolicy naszego kraju piłkarzy, którzy przygodę z nim rozpoczną od gry w zespołach juniorskich.

Jak podaje Piotr Kamieniecki, blisko Legii są 16-letni Maksim Kalimullin oraz mający tyle samo lat Stevin Kerge.

Pierwszy z nich to napastnik, który może występować również jako ofensywny pomocnik. Trenuje w FC Tallinn, gdzie notuje sporo trafień wśród juniorów. Jest reprezentantem Estonii do lat 17. W 14 występach w narodowych barwach zdobył 10 bramek - wszystkie w 2022 roku.

Kerge szkoli się w HJK, z którym niedawno został mistrzem Finlandii na poziomie U-17. Na nim również występuje w reprezentacji Estonii.

Ostatnio na testach w Warszawie pojawili się też 19-letni Sidney Ntsengue Kana i 22-letni Millen Baars. Pierwszy był związany z Royal Charleroi, a drugi ma na koncie treningi w Ajaksie, Manchesterze United i AZ Alkmaar. Legia nie zdecydowała się ich zakontraktować.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy