Legia Warszawa finalizuje transfer skrzydłowego. Wielki powrót do Ekstraklasy

Legia Warszawa finalizuje transfer skrzydłowego. Wielki powrót do Ekstraklasy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piotr Koźmiński (Super Express)

Piotr Koźmiński z „Super Expressu” informuje, że Legia Warszawa zamyka operację transferową z udziałem Joela Valencii.

Najlepszy piłkarz sezonu 2018/2019 w Ekstraklasie tuż po otrzymaniu nagrody odszedł z Piasta Gliwice i ruszył na podbój Wysp Brytyjskich. Tam jak dotąd wielkiej kariery nie zrobił.

Brentford, który pozyskał Ekwadorczyka za dwa miliony euro, nie może doczekać się, aż ten odpali on z formą. Aby przyśpieszyć ten proces, „Pszczoły” wpadły na pomysł wypożyczenia gracza.

Pierwotnie zakładano jego pozostanie w Anglii, lecz plany nieco się zmieniły. Według najnowszych wieści ma on trafić do Legii Warszawa.

Koźmiński zapewnia, że mistrz Polski o Joela Valencię zabiegał już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zapadła decyzja o wyrażeniu zgody na jego powrót do Polski, w której Ekwadorczyk zameldował się nawet minionego lata w celach turystycznych.

Operacja między Legią a Brentfordem odbędzie się na zasadzie wypożyczenia bez opcji lub obowiązku późniejszego wykupu.

Co więcej, „Wojskowi” za nabycie praw do skrzydłowego bądź rozgrywającego nie zapłacą ani grosza. Na siebie wziąć będą musieli jedynie wynagrodzenie piłkarza i na tym obecnie skupiają się rozmowy. Co ciekawe, Polacy mają otrzymać procent od następnego transferu z udziałem Ekwadorczyka.

Filigranowy zawodnik (164 centymetry wzrostu) w koszulce Brenftordu jak dotąd rozegrał 24 spotkania i raz wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy