Legia Warszawa finalizuje transfer skrzydłowego. Wielki powrót do Ekstraklasy

Legia Warszawa finalizuje transfer skrzydłowego. Wielki powrót do Ekstraklasy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piotr Koźmiński (Super Express)

Piotr Koźmiński z „Super Expressu” informuje, że Legia Warszawa zamyka operację transferową z udziałem Joela Valencii.

Najlepszy piłkarz sezonu 2018/2019 w Ekstraklasie tuż po otrzymaniu nagrody odszedł z Piasta Gliwice i ruszył na podbój Wysp Brytyjskich. Tam jak dotąd wielkiej kariery nie zrobił.

Brentford, który pozyskał Ekwadorczyka za dwa miliony euro, nie może doczekać się, aż ten odpali on z formą. Aby przyśpieszyć ten proces, „Pszczoły” wpadły na pomysł wypożyczenia gracza.

Pierwotnie zakładano jego pozostanie w Anglii, lecz plany nieco się zmieniły. Według najnowszych wieści ma on trafić do Legii Warszawa.

Koźmiński zapewnia, że mistrz Polski o Joela Valencię zabiegał już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zapadła decyzja o wyrażeniu zgody na jego powrót do Polski, w której Ekwadorczyk zameldował się nawet minionego lata w celach turystycznych.

Operacja między Legią a Brentfordem odbędzie się na zasadzie wypożyczenia bez opcji lub obowiązku późniejszego wykupu.

Co więcej, „Wojskowi” za nabycie praw do skrzydłowego bądź rozgrywającego nie zapłacą ani grosza. Na siebie wziąć będą musieli jedynie wynagrodzenie piłkarza i na tym obecnie skupiają się rozmowy. Co ciekawe, Polacy mają otrzymać procent od następnego transferu z udziałem Ekwadorczyka.

Filigranowy zawodnik (164 centymetry wzrostu) w koszulce Brenftordu jak dotąd rozegrał 24 spotkania i raz wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy