Legia Warszawa: Komplikuje się sprawa transferu następcy Niezgody. Łudogorec żąda sporej sumy za Świerczoka!

Legia Warszawa: Komplikuje się sprawa transferu następcy Niezgody. Łudogorec żąda sporej sumy za Świerczoka! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Legia Warszawa może mieć poważny problem ze sprowadzeniem Jakub Świerczoka w trwającym okienku transferowym.

Przedstawiciele „Wojskowych” pogodzili się już ze stratą Jarosława Niezgody. Środkowy napastnik nie znalazł się w kadrze warszawskiego zespołu na zimowy obóz przygotowawczy i na obecną chwilę dopina ostatnie szczegóły związane ze swoją przeprowadzką do Portland Timbers.

Legia jeszcze przed zamknięciem całej operacji związanej ze sprzedażą 24-latka rozpoczęła poszukiwania jego następcy.

W polskich mediach możemy przeczytać, że najwyżej pod tym względem stoją akcję Jakuba Świerczoka. Trzykrotny reprezentant „Biało-Czerwonych” nie jest do końca zadowolony z zajmowanej pozycji w Łudogorcu i dlatego miał wyrazić zainteresowaniem możliwym zasileniem szeregów ekipy z Łazienkowskiej.

Ta może mieć jednak spory problem z jego sprowadzeniem, ponieważ 27-latek jest formalnie związany z bułgarską drużyną do końca grudnia 2021 roku. Z tego też powodu nie chce ona oddawać napastnika za bezcen.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Przegląd Sportowy”, przedstawiciele „Wojskowych” zaoferowali zespołowi z Razgradu wypożyczenie piłkarza z opcją jego definitywnego wykupu po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Dotychczasowy pracodawca nie jest zainteresowany realizacją takiego scenariusza i jest skłonny do ostatecznego zakończenia współpracy ze Świerczokiem, ale pod warunkiem, że otrzyma za niego propozycję wynoszącą 1,25 miliona euro.

Legia może nie zdecydować się na wyłożenie takiej sumy na sprowadzenie nowego napastnika, ale jeśli jużby do tego doszło, to dokonałaby największego zakupu w historii klubu i drugiego pod względem całej Ekstraklasy, ponieważ za wyższą kwotę do naszego kraju trafił tylko João Amaral do Lecha Poznań - 1,5 miliona euro.

Poza zespołem z Warszawy zainteresowanie usługami byłego gracza między innymi Piasta Gliwice czy Zagłębia Lubin wyraziła także Lechia Gdańsk, która była gotowa oddać Artura Sobiecha za 27-letniego zawodnika, ale i ta oferta została odrzucona przez działaczy Łudogorca.

Świerczok strzelił dziewięć bramek oraz zanotował cztery asysty w 25 występach w trwającym sezonie. Warto jednak nadmienić, że tylko jedenaście z nich rozpoczął w wyjściowym składzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy