Legia Warszawa: Kosta Runjaić chwali po zwycięstwie z Radomiakiem Radom. „Ten zawodnik daje dużo pewności”

Legia Warszawa: Kosta Runjaić chwali po zwycięstwie z Radomiakiem Radom. „Ten zawodnik daje dużo pewności” fot. Tomasz Folta / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić spotkał się z dziennikarzami zaraz po zwycięstwie przeciwko Radomiakowi Radom (1-0).

Legia Warszawa od początku tego sezonu idzie jak burza i z wyłączeniem wpadki przeciwko Cracovii (0-3), spisuje się bardzo dobrze. W piątek podopieczni Kosty Runjaicia uporali się z Radomiakiem Radom, a gola na wagę trzech punktów zdobył Rafał Augustyniak.

Dzięki temu trafieniu stołeczna ekipa przynajmniej na razie przewodzi ligowej tabeli. Ten stan może jednak wkrótce ulec zmianie, bo swoje potyczki mają do rozegrania też Raków Częstochowa oraz Wisła Płock.

Na razie jednak kibice Legii mogą cieszyć się chwilą. Po meczu odbyła się konferencja prasowa, a udział wziął w niej trener Kosta Runjaić.

- Chciałbym podziękować wszystkim za ostatnie dziesięć - dwanście dni mojemu sztabowi szkoleniowemu, lekarzom, fizjoterapeutom, szefowej kuchni, po prostu wszystkim. Wszyscy z nich mocno pracowali nad rozwojem zespołu. Dziękuję również kibicom, którzy stworzyli dziś niesamowitą atmosferę! Finalnie składam wielkie podziękowanie dla zespołu, który grał dziś bardzo cierpliwie, z pasją i zostawił serce na boisku. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Można powiedzieć, że wycisnęliśmy ten mecz jak cytrynę.

- Od początku widać było pomysł na grę Radomiaka. Rywale grali w głębokiej defensywie i przeprowadzali kontry. W pierwszej połowie Kacper Tobiasz zatrzymał nas przy życiu świetną interwencją. Z takimi rywalami gra się bardzo ciężko. Gratuluję drużynie, która grała według nakreślonego planu. To nie było łatwe. Wiem, że to spotkanie mogło być momentami nudne dla kibiców, ale takie starcia czasami po prostu trzeba wygrać. Zachowaliśmy spokój i koncentrację do końca - dodał.

Słowa pochwały usłyszał też Rafał Augustyniak.

- Nasza drużyna wierzy w siebie i to widać. Czasami jedna akcja, jeden błysk, może doprowadzić cię do zwycięstwa. Tak było i dzisiaj. Rafał Augustyniak zdobył piękną bramkę. Ten zawodnik daje dużo pewności, potrafi się dobrze ustawić i kierować obroną. Mogę liczyć jednak na każdego zawodnika w drużynie. Mamy świetną atmosferę, ale przede wszystkim atmosferę pracy. Nie wybiegamy w przyszłość. Skupiamy się na tym, co przed nami. Czas na ciężki tydzień przygotowań, a następnie rywalizację z Rakowem Częstochowa - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy