Legia Warszawa. Michniewicz: Myślę, że z czasem selekcjoner się do niego przekona

Legia Warszawa. Michniewicz: Myślę, że z czasem selekcjoner się do niego przekona fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz zabrał głos w kwestii braku powołania Bartosza Kapustki do reprezentacji Polski.

Bartosz Kapustka przeżywa w ostatnich tygodniach renesans formy. To w dużej mierze dzięki jego grze warszawska Legia przewodzi obecnie ligowej tabeli.

Z tego też powodu eksperci zaczęli domagać się, by ofensywny pomocnik otrzymał od Paulo Sousy powołanie do reprezentacji kraju. O ile 24-latek znalazł się w szerokiej kadrze, o tyle zabrakło do niego miejsce na ostatecznej liście.

Głos w sprawie postanowił zabrać jego klubowy szkoleniowiec, Czesław Michniewicz. Jego zdaniem Kapustka ma szansę na wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy.

- To są wybory selekcjonera i nie zamierzam z nimi publicznie dyskutować. Oczywiście mam swoje przemyślenia na ten temat. Bardzo bym się cieszył, gdyby oprócz Bartka Slisza, również Bartek Kapustka znalazł się wśród piłkarzy powołanych - twierdzi.

- Trener ocenił to inaczej, na końcu to on jest rozliczany z wyników, dlatego ma swobodę w podejmowaniu decyzji. Myślę, że im bardziej pozna polską ligę, polskich zawodników grających w ekstraklasie i ligach zagranicznych, przekona się do Bartka Kapustki. Liczę bardzo na to, że w czerwcu dostanie szansę i być może pojedzie na Euro - dodał.

24-latek rozegrał w trwającym sezonie 23 mecze. Jego dorobek to trzy gole i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy