Legia Warszawa. Michniewicz: Myślę, że z czasem selekcjoner się do niego przekona

Legia Warszawa. Michniewicz: Myślę, że z czasem selekcjoner się do niego przekona fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Legia Warszawa

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz zabrał głos w kwestii braku powołania Bartosza Kapustki do reprezentacji Polski.

Bartosz Kapustka przeżywa w ostatnich tygodniach renesans formy. To w dużej mierze dzięki jego grze warszawska Legia przewodzi obecnie ligowej tabeli.

Z tego też powodu eksperci zaczęli domagać się, by ofensywny pomocnik otrzymał od Paulo Sousy powołanie do reprezentacji kraju. O ile 24-latek znalazł się w szerokiej kadrze, o tyle zabrakło do niego miejsce na ostatecznej liście.

Głos w sprawie postanowił zabrać jego klubowy szkoleniowiec, Czesław Michniewicz. Jego zdaniem Kapustka ma szansę na wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy.

- To są wybory selekcjonera i nie zamierzam z nimi publicznie dyskutować. Oczywiście mam swoje przemyślenia na ten temat. Bardzo bym się cieszył, gdyby oprócz Bartka Slisza, również Bartek Kapustka znalazł się wśród piłkarzy powołanych - twierdzi.

- Trener ocenił to inaczej, na końcu to on jest rozliczany z wyników, dlatego ma swobodę w podejmowaniu decyzji. Myślę, że im bardziej pozna polską ligę, polskich zawodników grających w ekstraklasie i ligach zagranicznych, przekona się do Bartka Kapustki. Liczę bardzo na to, że w czerwcu dostanie szansę i być może pojedzie na Euro - dodał.

24-latek rozegrał w trwającym sezonie 23 mecze. Jego dorobek to trzy gole i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy