2024-08-22 20:12:00; Aktualizacja: 2 godziny temu
Legia Warszawa o krok od awansu do Ligi Konferencji [WIDEO] Fot. fot. FOTOPYK/NEWSPIX.PL
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Polsat Sport

Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej Legia Warszawa pokonała 2:0 KF Drita Gnjilane z Kosowa w pierwszym meczu ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji.

Brązowy medalista ubiegłego sezonu Ekstraklasy w poprzednich rundach wyeliminował walijskie Caernarfon Town, a następnie duńskie Brøndby IF. Natomiast jego dzisiejszy rywal okazał się lepszy od islandzkiego Breiðabliku i łotewskiego FK Auda.

Na początku spotkania uderzeniami z dystansu bramkarza Drity Fatona Maloku próbowali zaskoczyć Paweł Wszołek i Rafał Augustyniak. Wkrótce żółtą kartką został napomniany Artur Jędrzejczyk.

W 30. minucie zawodnik gości Hasan Gomda faulował wychodzącego na czystą pozycję Migouela Alfarelę i po analizie VAR obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Później Maloku obronił uderzenia głową Augustyniaka i Blaža Kramera. Pod koniec pierwszej połowy żółtą kartkę zobaczył jeszcze Rúben Vinagre, a Kacpra Tobiasza próbował pokonać Besnik Krasniqi.

Po przerwie piłka po strzale Luquinhasa została w ostatniej chwili wybita przez jednego z graczy Dirty. Natomiast w 56. minucie Legia objęła prowadzenie po główce Blaža Kramera, któremu asystował Paweł Wszołek.

Dwukrotnie z dystansu Fatona Maloku usiłował ponadto zaskoczyć Rúben Vinagre.

W 83. minucie Legia podwyższyła wynik na 2:0. Ryōya Morishita podał piłkę do Marca Guala, a Hiszpan skierował ją do siatki.

Po chwili bliski trafienia był także Bartosz Kapustka, ale Maloku zbił futbolówkę na poprzeczkę. W doliczonym czasie żółte karki obejrzeli jeszcze Tomáš Pekhart po stronie „Wojskowych” i Arb Manaj w drużynie gości.

Rewanż zostanie rozegrany za tydzień 29 sierpnia o godzinie 20:00 w stolicy Kosowa – Prisztinie.