2023-11-30 22:52:47; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Legia Warszawa na awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy jeszcze musi zaczekać. Podopieczni Kosty Runjaicia ulegli bowiem Aston Villi 1-2.

Legia Warszawa po czterech kolejkach Ligi Konferencji Europy prowadziła w tabeli swojej grupy i z nadziejami przystępowała do spotkania rewanżowego z Aston Villą.

Potencjalny remis zapewniłby wicemistrzowi Polski awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, ale to Anglicy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Błąd defensywy Legii Warszawa skrzętnie wykorzystał Youri Tielemans, który znalazł Moussę Diaby'ego, a ten strzełem w dalszy róg pokonał Kacpra Tobiasza.

Drużynie Kosty Runjaicia to jednak nie podcięło skrzydeł.

W 20. minucie zamieszanie w obronie Aston Villi wykorzystał Ernest Muçi. Albańczyk dopadł do piłki i strzałem w samo okienko wyrównał stan rywalizacji.

Do przerwy było zatem 1-1.

Po zmianie stron do zmasowanych ataków ruszała czawarta siła Premier League, czekająca na potknięcie Legii.

W 59. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Douglas Luis. Brazylijczyk wypatrzył w polu karnym Alexa Moreno. Hiszpan zgubił krycie Pawła Wszołka i dał swoim kolegom upragnione prowadzenie.

2-1 utrzymało się do samego końca i dzięki temu Aston Villa na kolejkę przed końcem jest już pewna wyjścia z grupy.

Legii natomiast do pełni szczęścia brakuje punktu. Decydujący mecz zostanie rozegrany za dwa tygodnie przy Łazienkowskiej, a w nim przedstawiciel Ekstraklasy zmierzy się z AZ Alkmaar.