Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?!

2024-05-28 09:03:25; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Fot. Benjamin Gilbert/Focus Images/MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Daily Record

Legia Warszawa rozgląda się za wzmocnieniami środka pola, a na celownik trzeciej drużyny Ekstraklasy trafił Greg Docherty - donosi szkockie wydanie „Daily Record”. Stołeczna drużyna walczy o niego z Rapidem 1923 i Blackburn Rovers.

Legia Warszawa celowała w minionym sezonie w mistrzostwo Polski, ale finalnie musi zadowolić się trzecim miejscem. Tym samym podopieczni Gonçalo Feio wezmą udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy i do samego końca mogą liczyć na rozstawienie. To znakomite wieści, bo jest ogromna szansa na kwalifikację do tych rozgrywek, z czego zdają sobie sprawę w klubie. Dyrektor sportowy Jacek Zieliński ma zatem pełne ręce roboty i szuka odpowiednich wzmocnień.

Do tej pory nie ogłoszono jeszcze żadnego transferu, ale praktycznie pewne jest, że nowymi piłkarzami „Wojskowych” zostaną Claude Gonçalves oraz Luquinhas. Na tym niewątpliwie Legia nie poprzestaje, bo potrzeb jest zdecydowanie więcej. Portugalski szkoleniowiec potrzebuje też nowego pomocnika, a ostatni trop prowadzi do Championship.

Jak informuje szkockie wydanie „Daily Record”, na celownik trzeciej drużyny Ekstraklasy trafił Greg Docherty. To piłkarz Hull City, którego kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku. Wkrótce będzie do wzięcia za darmo, a dodatkowo dysponuje ciekawym CV, dlatego przypadł do gustu wysłannikom wielokrotnego mistrza Polski.

Na razie nie wiadomo, jak zaawansowane są w tym przypadku rozmowy, natomiast pewne jest, że Legia musi mierzyć się z solidną konkurencją. Chęć pozyskania środkowego pomocnika deklarują także Rapid 1923 oraz Blackburn Rovers.

Greg Docherty to wychowanek szkockiego Hamilton, który w swojej karierze grał też dla Rangers, Shrewsbury oraz Hibernian. Od sierpnia 2020 roku przywdziewa trykot wspomnianego Hull City, a w minionym sezonie zanotował 17 spotkań i w nich może pochwalić się jedną asystą.