Legia znalazła następcę Niezgody. Padnie transferowy rekord?!

Legia znalazła następcę Niezgody. Padnie transferowy rekord?! fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.pl

Legia Warszawa poważnie rozważa sprowadzenie Jakuba Świerczoka, donosi „Sport.pl”.

Po uporaniu się z problemami zdrowotnymi, w czwartek Portland Timbers poinformowało o pozyskaniu Jarosława Niezgody. Polak przeniósł się do Major League Soccer z warszawskiej Legii za łączną kwotę blisko czterech milionów euro.

To spowodowało, że w ataku drużyny prowadzonej przez Aleksandar Vukovicia powstała spora wyrwa. Serbski szkoleniowiec ma wprawdzie do dyspozycji José Kanté, a także młodych Macieja Rosołka i Kacpra Kostorza. Obiektywnie wydaje się, że ci gracze to zbyt mało, aby poważnie myśleć o tytule mistrza Polski.

Z tego względu pion sportowy ruszył na rynek w poszukiwaniu nowego gracza, który załata lukę w ofensywie. W ostatnich tygodniach mówiło się o kandydaturach Denisa Alibeca, Igora Angulo i Jakuba Świerczoka. Według ostatnich doniesień medialnych najbliżej przeprowadzki na Łazienkowską ma być ten trzeci.

Na korzyść Polaka, który występuje w Łudogorecu Razgrad, działa fakt, że doskonale zna polską ligę. Ponadto dużym zwolennikiem tego transferu jest sam Vuković, który twierdzi, że były piłkarz między innymi Zagłębia Lubin może bardzo szybko wkomponować się w styl gry preferowany przez niego.

Do tej pory jednak na przeszkodzi w realizacji tej operacji stała kwota, jaką Bułgarzy mieli oczekiwać za Świerczoka. Ta wynosi bowiem ponad milion euro.

Ostatnie tygodnie przyniosły jednak wiele zmian. Stołeczny klub zarobił bowiem sowicie nie tylko na Niezgodzie, ale również na Radosławie Majeckim, który przeniósł się do AS Monaco za rekordową kwotę siedmiu milionów euro. To spowodowało, że Dariusz Mioduski ma być rzekomo skory do zainwestowania w sprowadzenie napastnika nawet dwóch milionów euro.

Jeśli do takowej transakcji miałoby dojść, będzie ona jednoznaczna z rekordem transferowym Ekstraklasy, jeśli chodzi o zawodników przychodzących. Obecny wynosi bowiem zaledwie milion euro.

Świerczok rozegrał w tym sezonie łącznie 25 meczów. W tym czasie strzelił dziewięć goli. Do swojego dorobku dorzucił także cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy