Leicester City bliskie wyboru następcy Kaspera Schmeichela

Leicester City bliskie wyboru następcy Kaspera Schmeichela fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get French Football News

Bernd Leno z Arsenalu i Alban Lafont z FC Nantes są kandydatami do zastąpienia Kaspera Schmeichela w Leicester City - informuje „Get French Football News”.

Reprezentant Danii doszedł do porozumienia z OGC Nice i otrzyma stosowne pozwolenie na zaliczenie przeprowadzki z Premier League do Ligue 1 w przypadku znalezienia przez „Lisy” wartościowego nowego numeru jeden.

Dziennikarze „Get French Football News” przekonują, że ekipa z King Power Stadium postanowiła w pierwszej kolejności rozważyć sięgnięcie po Bernda Leno z Arsenalu lub Albana Lafonta z FC Nantes.

Pierwszy z nich był do tej pory zdecydowany na przenosiny do Fulham i naciskał na władze „Kanonierów”, by te wypracowały porozumienie z beniaminkiem Premier League.

Rozmowy pomiędzy dwoma londyńskimi klubami utknęły parę tygodni temu w martwym punkcie, ale po ostatnim spotkaniu zaczęły zmierzać we właściwym kierunku.

Dlatego Leicester City musi się śpieszyć, jeżeli opcję z niemieckim bramkarzem chce traktować bardzo poważnie.

Z kolei były młodzieżowy reprezentant Francji był nie tak dawno postrzegany jako główny kandydata do zastąpienia Hugo Llorisa w kadrze „Trójkolorowych”.

23-letni zawodnik utrudnił sobie w znaczącym stopniu osiągnięcie tego celu po transferze do Fiorentiny. Na szczęście Lafont w porę wrócił do rodzimego kraju i w szeregach „Kanarków” zdołał odbudować się na tyle, że jest teraz uważany za jednego z faworytów do zastąpienia legendy „Lisów”.

W minionym sezonie zdecydowanie większą liczbę występów zanotował Francuz - 39 (dziewięć czystych kont).

Natomiast Leno rozegrał zaledwie siedem spotkań (trzy czyste konta).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy