Leicester City bliskie wyboru następcy Kaspera Schmeichela

Leicester City bliskie wyboru następcy Kaspera Schmeichela fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get French Football News

Bernd Leno z Arsenalu i Alban Lafont z FC Nantes są kandydatami do zastąpienia Kaspera Schmeichela w Leicester City - informuje „Get French Football News”.

Reprezentant Danii doszedł do porozumienia z OGC Nice i otrzyma stosowne pozwolenie na zaliczenie przeprowadzki z Premier League do Ligue 1 w przypadku znalezienia przez „Lisy” wartościowego nowego numeru jeden.

Dziennikarze „Get French Football News” przekonują, że ekipa z King Power Stadium postanowiła w pierwszej kolejności rozważyć sięgnięcie po Bernda Leno z Arsenalu lub Albana Lafonta z FC Nantes.

Pierwszy z nich był do tej pory zdecydowany na przenosiny do Fulham i naciskał na władze „Kanonierów”, by te wypracowały porozumienie z beniaminkiem Premier League.

Rozmowy pomiędzy dwoma londyńskimi klubami utknęły parę tygodni temu w martwym punkcie, ale po ostatnim spotkaniu zaczęły zmierzać we właściwym kierunku.

Dlatego Leicester City musi się śpieszyć, jeżeli opcję z niemieckim bramkarzem chce traktować bardzo poważnie.

Z kolei były młodzieżowy reprezentant Francji był nie tak dawno postrzegany jako główny kandydata do zastąpienia Hugo Llorisa w kadrze „Trójkolorowych”.

23-letni zawodnik utrudnił sobie w znaczącym stopniu osiągnięcie tego celu po transferze do Fiorentiny. Na szczęście Lafont w porę wrócił do rodzimego kraju i w szeregach „Kanarków” zdołał odbudować się na tyle, że jest teraz uważany za jednego z faworytów do zastąpienia legendy „Lisów”.

W minionym sezonie zdecydowanie większą liczbę występów zanotował Francuz - 39 (dziewięć czystych kont).

Natomiast Leno rozegrał zaledwie siedem spotkań (trzy czyste konta).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy