Leicester City bliskie wyboru następcy Kaspera Schmeichela

Leicester City bliskie wyboru następcy Kaspera Schmeichela fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get French Football News

Bernd Leno z Arsenalu i Alban Lafont z FC Nantes są kandydatami do zastąpienia Kaspera Schmeichela w Leicester City - informuje „Get French Football News”.

Reprezentant Danii doszedł do porozumienia z OGC Nice i otrzyma stosowne pozwolenie na zaliczenie przeprowadzki z Premier League do Ligue 1 w przypadku znalezienia przez „Lisy” wartościowego nowego numeru jeden.

Dziennikarze „Get French Football News” przekonują, że ekipa z King Power Stadium postanowiła w pierwszej kolejności rozważyć sięgnięcie po Bernda Leno z Arsenalu lub Albana Lafonta z FC Nantes.

Pierwszy z nich był do tej pory zdecydowany na przenosiny do Fulham i naciskał na władze „Kanonierów”, by te wypracowały porozumienie z beniaminkiem Premier League.

Rozmowy pomiędzy dwoma londyńskimi klubami utknęły parę tygodni temu w martwym punkcie, ale po ostatnim spotkaniu zaczęły zmierzać we właściwym kierunku.

Dlatego Leicester City musi się śpieszyć, jeżeli opcję z niemieckim bramkarzem chce traktować bardzo poważnie.

Z kolei były młodzieżowy reprezentant Francji był nie tak dawno postrzegany jako główny kandydata do zastąpienia Hugo Llorisa w kadrze „Trójkolorowych”.

23-letni zawodnik utrudnił sobie w znaczącym stopniu osiągnięcie tego celu po transferze do Fiorentiny. Na szczęście Lafont w porę wrócił do rodzimego kraju i w szeregach „Kanarków” zdołał odbudować się na tyle, że jest teraz uważany za jednego z faworytów do zastąpienia legendy „Lisów”.

W minionym sezonie zdecydowanie większą liczbę występów zanotował Francuz - 39 (dziewięć czystych kont).

Natomiast Leno rozegrał zaledwie siedem spotkań (trzy czyste konta).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy