Leicester City o krok od rekordowego transferu

Leicester City o krok od rekordowego transferu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BBC

Ayoze Pérez jest o krok od przeprowadzki do Leicester City.

25-latek ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Newcastle United. To między innymi dzięki jego dobrej postawie zespół zdołał utrzymać się w Premier League.

Teraz wszystko wskazuje na to, że napastnik opuści St James’ Park. O jego względy zabiega bowiem Leicester City. Transakcja powinna zostać zrealizowana w ciągu kilku najbliższych dni.

Ekipa z King Power Stadium pobije tym samym swój własny rekord transferowy, należący od 2016 roku do Islama Slimaniego. Algierczyk kosztował wówczas nieco ponad 27 milionów funtów. Cena Hiszpana to z kolei 30 milionów funtów.

Napastnik, który trafił do Newcastle z Teneryfy w 2014 roku, rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 41 meczów. Na jego dorobek złożyło się 13 bramek. Ponadto zanotował także cztery asysty.

Pérez będzie drugim letnim transferem Brendana Rodgersa. Wcześniej poinformowano bowiem o sprowadzeniu Jamesa Justina z Luton.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy