Leicester City zwiększa ofertę za Fofanę. Rekord sprzedażowy Saint-Étienne w zasięgu ręki

Leicester City zwiększa ofertę za Fofanę. Rekord sprzedażowy Saint-Étienne w zasięgu ręki
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Wesley Fofana może wkrótce wylądować w Leicester City. Anglicy właśnie zaproponowali za niego 32 miliony euro.

19-latek nie tak dawno udzielił wywiadu „L’Équipe”, w którym przyznał, że nie może przegapić wielkiej szansy, jaką oferują mu „Listy”. W związku z tym zaapelował on do swojego pracodawcy o przyjęcie za niego oferty. Tak się jednak nie stało.

Przedstawiciel Premier League pierwotnie zaproponował 29 milionów euro, ale po odmowie, zwiększono kwotę do 32 milionów euro. „Zieloni” jak na razie nie odpowiedzieli na tę ofertę.

Dodajmy, że gdyby Francuzi zgodzili się na transfer na powyższych warunkach finansowych, byłoby to równoznaczne z ustanowieniem przez nich nowego rekordu sprzedażowego. Obecnie jest nim sprzedaż Williama Saliby za 30 milionów euro do Arsenalu.

Utalentowany stoper już wcześniej ustalił warunki współpracy z Leicester City, a teraz naciska on na Saint-Étienne, by umożliwiono mu odejście.

– Kiedy są pieniądze, trzeba je wziąć. Tym razem nie mogę odrzucić oferty. Tam, skąd pochodzę, z jednej z północnych dzielnic Marsylii i niezamożnej rodziny, to niemożliwe. Szaleństwem byłoby odmówić Leicester. Ten kontrakt może zmienić moje życie. Muszę chronić swoją rodzinę, dając jej schronienie. Jeśli chodzi o aspekty sportowe i finansowe, wszystko mi odpowiada – mówił nie tak dawno zawodnik.

Fofana do pierwszej drużyny „Zielonych” awansował ledwie rok temu. Obecnie ma on na swoim koncie 29 występów okraszonych dwoma trafieniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy