Leicester znowu pobije swój rekord transferowy?!

Leicester znowu pobije swój rekord transferowy?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports Italia

Leicester City czyni starania w kierunku sprowadzenia Dennisa Praeta, donosi Sky Sports Italia.

Po bardzo udanym sezonie w barwach Sampdorii zainteresowanie osobą Dennia Preaeta zdecydowanie wzrosło. Od jakiegoś czasu znajdował się on na celowniku Arsenalu czy Juventusu. W ostatnich dniach do gry włączyła się też Valencia. Okazuje się jednak, że gracz może trafić na Wyspy.

Zdaniem mediów z Półwyspu Apenińskiego chęć pozyskania byłego zawodnika Anderlechtu przejawia Leicester City. Na King Power Stadium miałby on stworzyć w środku pola duet z Yourim Tielemansem.

Jeżeli ktoś będzie zdecydowany na pozyskanie Belga, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 50 milionów euro. W przypadku „Lisów” wiązałoby się to z ustanowieniem nowego rekordu transferowego, który był tego lata bity dwukrotnie. Najpierw za przyczyną Ayoze Péreza, później po definitywnym pozyskaniu wspomnianego Tielemansa. 22-latek kosztował 45 milionów euro. 

Praet rozegrał w poprzednim sezonie 34 ligowe spotkania. Strzelił w nich dwie bramki oraz zanotował trzy asysty. Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2021 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy