Leonardo Bonucci opuści Juventus już w styczniu?! Miał poprosić o transfer

Leonardo Bonucci opuści Juventus już w styczniu?! Miał poprosić o transfer fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Giulio Mola [Twitter]

Leonardo Bonucci nie cieszy się dobrymi relacjami z trenerem Juventusu, Massimiliano Allegrim. 35-latek z racji na trudną sytuację poprosił władze klubu o odejście już podczas zimowego okna transferowego – twierdzi Giulio Mola z „Il Giorno”.

Doświadczony stoper, podobnie jak większość członków drużyny, nie notuje najlepszej kampanii. Jego defensywne poczynania nie zapewniają „Starej Damie” spokoju, co zaczął zauważać jej szkoleniowiec.

Podczas ostatnich derbów z Torino FC Bonucci nie znalazł się w wyjściowej jedenastce 36-krotnych mistrzów Italii, ustępując miejsca Bremerowi. W drugiej połowie adept akademii US Viterbese na murawie się zameldował, lecz echa tej decyzji nie umilkły.

Włoskie media informują, że w ostatnich miesiącach między stoperem a trenerem narodził się konflikt. 35-latek ma być z tego powodu nieszczęśliwy w stolicy Piemontu, a więc zależy mu na rychłym odejściu. W tej sprawie odbył już rozmowę z kierownictwem drużyny.

Defensor poprosił o transfer w styczniu, nie widząc swojej dalszej przyszłości na Allianz Stadium.

Kontrakt Bonucciego z Juventusem wygasa już 30 czerwca 2024 roku. Z tego powodu klub musiałby już niedługo zająć jakieś stanowisko w kwestii 118-krotnego reprezentanta Włoch.

Na ten moment brak jakichkolwiek konkretów odnośnie potencjalnych kroków kapitana „Starej Damy”.

Football-italia.net donosi, iż w jego stronę spogląda opiekun Tottenhamu, Antonio Conte. 

Wspomniana dwójka pracowała ze sobą dwukrotnie – w Juventusie i reprezentacji „Azzurrich”.

35-letni Bonucci zaliczył w tym sezonie sześć występów w Serie A, w których łącznie rozegrał 410 minut. W tym czasie zdobył jedną bramkę, ale nie pokazał się z najlepszej strony w defensywie, odstając od stawki wyraźnie pod kątem fizycznym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy