Leonardo Bonucci wystąpił na drogę sądową przeciwko Juventusowi

Leonardo Bonucci wystąpił na drogę sądową przeciwko Juventusowi fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Leonardo Bonucci zdecydował się zastosować kroki prawne wobec Juventusu w związku z naruszeniem praw do wizerunku i szkód na tle działalności zawodowej.

Choć długie sportowe relacje na linii Bonucci-Juventus rozeszły się w zeszłym miesiącu, więzi nie zostały całkowicie zerwane. Doświadczony stoper postanowił podjąć działania prawne w związku z działaniami zarządu „Starej Damy”, mające nadszarpnąć wizerunek na tle kariery zawodowej.

Jeden ze znanych adwokatów we włoskiej branży Gabriele Zuccheretti włączył podmiot pod postacią słynnego defensora do zbiorowego pozwu przeciwko turyńskiej ekipie. Postępowanie ma na celu uzyskanie odszkodowania w związku z domniemanym brakiem zapewnienia adekwatnych warunków do odbywania sesji treningowych.

Chodzi o ostatni letni okres, kiedy sztab szkoleniowy „Juve” i działacze zasygnalizowali 36-latkowi, żeby szukał nowego klubu. W międzyczasie on i reszta niechcianych członków drużyny często miała się stawiać na treningi o różnych godzinach wieczorową porą. Dodatkowo sesje nie były poprzedzone obecnością trenerów.

Co więcej, z wersji Bonucciego wynika, że skutecznie odmawiano dostępu do siłowni, basenu czy stołówki.

Gianluca Di Marzio, który jako pierwszy dotarł do informacji o pozwie, ustalił również, że potencjalne środki wywalczone z odszkodowania w całości zostaną przekazane na konto stowarzyszenia Neuroland, wspierającego dzieci rodzin hospitalizowanych w jednej z placówek medycznych w Turynie w zakresie neurochirurgii.

121-krotny reprezentant Italii w Deadline Day przeszedł do Unionu Berlin bez kwoty odstępnego. W Juventusie spędził łącznie ponad dekadę (z przerwą na AC Milan w sezonie 2017/2018). Od 2010 roku rozegrał dla niego ponad 500 spotkań, dokładając 37 trafień i dziesięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy