Leonardo Bonucci zaakceptował wolę Juventusu

Leonardo Bonucci zaakceptował wolę Juventusu fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Leonardo Bonucci [Instagram]

Leonardo Bonucci rozstanie się w najbliższym czasie z Juventusem. Sugeruje to opublikowana przez niego wiadomość na Instagramie.

Objęcie stanowiska dyrektora sportowego przez Cristiano Giuntolego pociągnęło za sobą podjęcia kilku ważnych decyzji dotyczących wyglądu kadry „Starej Damy” na rozpoczynające się rozgrywki.

Jedną z nich było odsunięcie od pierwszego zespołu Leonardo Bonucciego. W ten sposób doświadczony obrońca otrzymał jasny sygnał, że nie widnieje już w planach klubu na przyszłość.

36-letni obrońca nie potrafił się z tym pogodzić i liczył na zmianę przedstawionego mu stanowiska w obliczu chęci wypełnienia rocznego kontraktu, by następnie ogłosić oficjalnie zakończyć karierę.

Wielokrotny reprezentant Włoch nie doczekał się tego i najwyraźniej przestał już marzyć o rozpoczęciu nadchodzącego sezonu w barwach Juventusu, co sugeruje zamieszczona przez niego wiadomość na Instagramie.

„Tutaj wiele się nauczyłem, walczyłem i marzyłem. Osiągnąłem więcej niż myślałem, że to możliwe.

Dzisiejsza rzeczywistość, w miejscu, które ponad wszystko nadal postrzegam jako dom, uczy mnie jednak, jak wiele miłości i przywiązania może wykraczać poza narzucone sytuacje” - napisał Leonardo Bonucci.

Na razie trudno wyrokować, jak potoczy się najbliższa przyszłość byłego gracza Interu Mediolan, Genoi czy Milanu, któremu marzył się jeszcze wyjazd z reprezentacją Włoch na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Jeżeli na tym polu nie zmienił swojego stanowiska, to musi znaleźć dla siebie klub na odpowiednim poziomie lub w przypadku porozumienia z selekcjonerem Roberto Mancinim przystać na ewentualną propozycję z Major League Soccer, Arabii Saudyjskiej czy... Sampdorii, gdzie widziałby go trener Andrea Pirlo.

W najgorszym razie 36-letni obrońca może przyśpieszyć decyzję o zawieszeniu korków na kołku.

Bonucci zakończył miniony sezon na 26 występach z zanotowanymi dwoma trafieniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy