L'Équipe bez litości. Dwie gwiazdy PSG z kompromitującymi ocenami, Neymar niewiele lepszy

2022-03-10 09:23:05; Aktualizacja: 2 lata temu
Paweł Hanejko Źródło: L'Équipe

„L'Équipe” oceniło piłkarzy za mecz pomiędzy Realem Madryt a Paris Saint-Germain (3-1). Najlepszy na boisku był Karim Benzema, a na drugim biegunie znaleźli się Gianluigi Donnarumma oraz Marquinhos. Na niewiele więcej wyceniono też występ Neymara.

Po pierwszym meczu Paris Saint-Germain z Realem Madryt, w którym w stosunku 1-0 wygrali ci pierwsi, przez długi czas mogło wydawać się, że to właśnie oni są bliżej awansu.

Tak rzeczywiście było, bo prowadzenie w dwumeczu kilka minut przed przerwą drugiego spotkania podwyższył Kylian Mbappé. To jednak na niewiele się zdało, ponieważ w 61. minucie koszmarny błąd popełnił Gianluigi Donnarumma.

Golkiper przy próbie podania do jednego ze swoich kolegów niespodziewanie się zawahał, a z sytuacji skorzystał Karim Benzema. Piłka wyegzekwowana przez Włocha wpadła pod nogi Viníciusa Júniora, a ten oddał ją Francuzowi, który trafił do siatki.

Później 34-latek trafił jeszcze dwa razy i wprowadził tym samym wicemistrzów Hiszpanii do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Po zakończeniu rywalizacji „L'Equipe” postanowiło wystawić oceny za występ poszczególnym piłkarzom. Najlepszym zawodnikiem został oczywiście Karim Benzema, który otrzymał notę dziewięć.

Ponadto w jego zespole na wysoką notę - siódemkę - zasłużył Luka Modrić.

A jak to wygląda po drugiej stronie barykady? Tutaj dobrymi recenzjami swojej gry mogą cieszyć się - na otarcie łez - Kylian Mbappé (siedem), Marco Veratti (siedem) oraz Lionel Messi (sześć) i Danilo Pereira (sześć).

Na antypodach znaleźli się z kolei Gianluigi Donnarumma oraz Marquinhos - obaj otrzymali dwójki, Presnel Kimpembe - trójka. Przeciętny występ zanotował także Neymar - czwórka.