L'Equipe: Southampton wytypowało następcę Fonte

L'Equipe: Southampton wytypowało następcę Fonte
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe

Mamadou Sakho ma zastąpić José Fonte w Southampton.

Portugalczyk przedstawił klubowym władzom żądanie wpisania go na listę transferową. Jak do tej pory "Święci" nie otrzymali żadnych ofert za defensora, lecz przygotowują się na jego utratę. W grę wchodzi kilka możliwości, ale "L'Equipe" jest przekonane, że na ten moment głównym celem jest sprowadzenie Mamadou Sakho.

Francuz w zeszłym roku miał olbrzymiego pecha. Najpierw został niesłusznie oskarżony o stosowanie dopingu, a zawieszenie wykluczyło go z gry w finale Ligi Europy oraz na EURO 2016. Później także nie było lepiej, ponieważ piłkarz podpadł Jürgenowi Kloppowi, który zdecydował się odsunąć go od składu. Zawodnik chciał początkowo walczyć o swoje miejsce w składzie, lecz teraz jego transfer jest już praktycznie przesądzony.

Southampton zamierza wykorzystać sytuację 26-latka i sprowadzić go w miejsce doświadczonego Portugalczyka. "Święci" nie będą jednak osamotnieni w staraniach o defensora "The Reds". Zainteresowanie wyrażają bowiem między innymi Stoke, WBA, Galatasaray czy też oba kluby z Mediolanu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy