L'Equipe: Wszystko ustalone. Eden Hazard zostanie piłkarzem Realu Madryt

L'Equipe: Wszystko ustalone. Eden Hazard zostanie piłkarzem Realu Madryt fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

Coraz więcej mediów podaje, że Eden Hazard w przyszłym sezonie już na pewno zagra w Realu Madryt.

Jak pisze „L'Equipe”, transfer belgijskiego skrzydłowego z Chelsea do ekipy „Królewskich” jest przesądzony. Kluby doszły do porozumienia już kilka tygodni temu. Na konto londyńczyków ma spłynąć około 100 milionów euro. Real potwierdzi transfer po finale Ligi Europy, który odbędzie się 29 maja. „The Blues” zmierzą się w nim z Arsenalem.

Początkowo media sugerowały, że Chelsea będzie oczekiwała za Hazarda znacznie większych pieniędzy. Z racji tego, że umowa 28-letniego Belga wygasa 30 czerwca 2020 roku, wspomniane 100 milionów i tak trzeba jednak uznać za sporą kwotę.

- Podjąłem już decyzję odnośnie mojej przyszłości, ale to nie dotyczy tylko mnie. Chciałem wyjawić ją w trakcie trwającego sezonu w Anglii, lecz do tego nie doszło. Nadal z tym zwlekam, choć wiem, że czekają na to zarówno dziennikarze, jak i fani. Decyzja została jednak podjęta kilka tygodni temu - przyznał w weekend sam Hazard.

Belg rozegrał w tym sezonie 51 spotkań w koszulce Chelsea. Zaliczył w nich 19 trafień i 16 asyst. W sumie od 2012 roku zanotował w barwach „The Blues” 351 występów, sięgając z nimi m.in. po dwa mistrzostwa i Puchar Anglii, a także triumf w Lidze Europy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy