Leroy Sane może pauzować nawet przez siedem miesięcy. Guardiola komentuje sprawę transferu do Bayernu

Leroy Sane może pauzować nawet przez siedem miesięcy. Guardiola komentuje sprawę transferu do Bayernu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, wypowiedział się na temat stanu zdrowia Leroya Sané i jego potencjalnego odejścia do Bayernu.

Klub z Etihad potwierdził w czwartek, że 23-letni skrzydłowy w trakcie meczu o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem poważnie uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie i czeka go operacja. W komunikacie nie podano, jak długo Sané będzie pauzował, ale od początku spekulowano, że atakujący może pojawić się na murawie dopiero w nowym roku.


Zapytany o podopiecznego Guardiola dał do zrozumienia, że raczej nie ma co spodziewać się szybszego powrotu Niemca.

- Nie jestem lekarzem ani fizjoterapeutą, ale zwykle przy tego typu kontuzjach pauzuje się sześć-siedem miesięcy. Wierzymy, że w lutym lub marcu Leroy znowu będzie z nami.

- Transfer do Bayernu? Tak naprawdę nie myślałem o jego odejściu. Wiele razy powtarzałem, że on jest naszym zawodnikiem. Leroy nie powiedział mi, że chce odejść, więc nie zmieniłem podejścia w tej sprawie. Cały czas grał w trakcie okresu przygotowawczego. Jego kontuzja jest dla nas fatalną wiadomością, ale to wciąż młody piłkarz i mam nadzieję, że rehabilitacja przejdzie zgodnie z planem.

- Jest w najlepszych rękach. Wszyscy będą starali się mu pomóc. Zawodnicy w takich sytuacjach po miesiącu czy dwóch zaczynają czuć się samotni. Postaramy się cały czas z nim być -powiedział Guardiola.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy