Leroy Sané nie zagra do końca roku?! Jutro decyzja odnośnie operacji

Leroy Sané nie zagra do końca roku?! Jutro decyzja odnośnie operacji fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

Zdaniem „Sport Bilda” niewykluczone, że Leroya Sané czeka długa przerwa w grze.

Jak podają niemieccy dziennikarze, uraz kolana odniesiony przez skrzydłowego Manchesteru City w niedzielnym meczu o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem (triumf „The Citizens” po konkursie rzutów karnych) jest poważniejszy niż się wydawało. Bardzo możliwe, że 23-latek będzie musiał przejść operację. Ostateczna decyzja w sprawie zabiegu zostanie podjęta w czwartek.

W przypadku podjęcia leczenia operacyjnego Sané czeka długa rehabilitacja. Według „Sport Bilda” atakujący mógłby stracić nawet całą rundę jesienną i pojawić się ponownie na murawie dopiero na początku 2020 roku.

Przypomnijmy, że już po odniesieniu urazu przez Sané „France Football” podało, że o krok od jego zakontraktowania jest Bayern. Monachijczycy w końcu mieli osiągnąć cel, zapewniając sobie podpis 23-latka za około 110 milionów euro. Tak naprawdę nie wiadomo, jak zareagują władze mistrza Niemiec, jeśli skrzydłowego faktycznie czeka kilkumiesięczna pauza. Nie od dziś wiadomo, że Bayern chce pozyskać atakującego, który z dnia na dzień stanie się realnym wzmocnieniem drużyny.

Bilans Sané z poprzedniego sezonu to 47 występów, 16 goli i 18 asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy