Letni transfer Williana bardzo możliwy. Gigant trzyma rękę na pulsie

Letni transfer Williana bardzo możliwy. Gigant trzyma rękę na pulsie fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

Jak podaje „Daily Mirror”, działacze Paris Saint-Germain nie zrezygnowali z pomysłu pozyskania Williana.

Władze mistrza Francji próbowały przechwycić skrzydłowego Chelsea zimą. W samej końcówce okna przygotowali oni ofertę za Brazylijczyka, którą mieli złożyć londyńczykom. Był to efekt kontuzji odniesionej przez Neymara. Ostatecznie do żadnego transferu nie doszło.

Nie oznacza to jednak, że PSG zrezygnowało z takiego ruchu. Paryżanie śledzą i będą śledzili poczynania 30-letniego zawodnika w drugiej części sezonu, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że po jego zakończeniu szanse na przeprowadzenie transakcji wyraźnie wzrosną.

Umowa Williana z Chelsea jest ważna tylko do 30 czerwca 2020 roku. Brazylijczyk chętnie przedłuży współpracę z „The Blues”, ale zależy mu na podpisaniu dłuższego kontraktu, których londyńczycy nie proponują zawodnikom powyżej 30. roku życia. Latem szeregi drużyny ze stolicy Anglii zasili tymczasem 20-letni Christian Pulisic. W przypadku odejścia po sezonie Edena Hazarda jej działacze będą szukali nowej ofensywnej gwiazdy, więc nie powinno zablokować to odejścia Williana.

Od 2013 roku Brazylijczyk rozegrał 273 spotkania w koszulce „The Blues”. Strzelił w nich 51 goli i zanotował 46 asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy