Letnie okno transferowe potrwa aż do stycznia?!

Letnie okno transferowe potrwa aż do stycznia?! fot. Stevepb | Pixabay
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Telegraph

Władze FIFA rozważają przedłużenie letniego okna aż do stycznia, informuje angielski "The Telegraph".

Działacze światowej federacji rozmawiają z klubami, by wypracować konsensus w sprawie letniego okresu transferowego. Celem jest przywrócenie przepływu gotówki na możliwie najwyższy poziom. Stąd pomysł przedłużenia okresu, w którym umożliwia się rejestrację piłkarzy, aż do stycznia.

W tym momencie rynek transferowy znajduje się, podobnie jak cała gospodarka, w zawieszeniu w związku z toczącą się pandemią koronawirusa. Klubom trudno podejmować kluczowe pod względem finansowym decyzje, gdy tak naprawdę nie wiadomo wciąż, kiedy możliwy będzie powrót na ligowe boiska.

Dlatego też wstępne rozmowy transferowe trwają, nawet na tym najwyższym poziomie, gdy mowa o transakcjach powyżej 100 milionów euro, ale nie ma szans na doprowadzenie ich do finalizacji, nim sytuacja się faktycznie nie ustabilizuje.

Dłuższe okno miałoby umożliwić przywrócenie przepływu gotówki nie tylko na szczytach ekstraklas poszczególnych państwach, ale też w niższych klasach rozgrywkowych.

Oczywiście FIFA może wydać zalecenia co do długości okna transferowego, natomiast konkretne regulacje i tak pozostaną w gestii poszczególnych związków piłkarskich i zarządów profesjonalnych lig.

Przypomnijmy - w normalnych warunkach letnie okno transferowe trwa mniej więcej dwa miesiące. W większości lig europejskich przypada po prostu na lipiec i sierpień, w niektórych rozpoczyna się w końcówce czerwca. Nowością w dwóch ostatnich sezonach było wcześniejsze zakończenie okna w Premier League (by zamknąć je przed startem ligi), jednak już zrezygnowano z tego pomysłu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy