Letnie okno transferowe potrwa aż do stycznia?!

Letnie okno transferowe potrwa aż do stycznia?! fot. Stevepb | Pixabay
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Telegraph

Władze FIFA rozważają przedłużenie letniego okna aż do stycznia, informuje angielski "The Telegraph".

Działacze światowej federacji rozmawiają z klubami, by wypracować konsensus w sprawie letniego okresu transferowego. Celem jest przywrócenie przepływu gotówki na możliwie najwyższy poziom. Stąd pomysł przedłużenia okresu, w którym umożliwia się rejestrację piłkarzy, aż do stycznia.

W tym momencie rynek transferowy znajduje się, podobnie jak cała gospodarka, w zawieszeniu w związku z toczącą się pandemią koronawirusa. Klubom trudno podejmować kluczowe pod względem finansowym decyzje, gdy tak naprawdę nie wiadomo wciąż, kiedy możliwy będzie powrót na ligowe boiska.

Dlatego też wstępne rozmowy transferowe trwają, nawet na tym najwyższym poziomie, gdy mowa o transakcjach powyżej 100 milionów euro, ale nie ma szans na doprowadzenie ich do finalizacji, nim sytuacja się faktycznie nie ustabilizuje.

Dłuższe okno miałoby umożliwić przywrócenie przepływu gotówki nie tylko na szczytach ekstraklas poszczególnych państwach, ale też w niższych klasach rozgrywkowych.

Oczywiście FIFA może wydać zalecenia co do długości okna transferowego, natomiast konkretne regulacje i tak pozostaną w gestii poszczególnych związków piłkarskich i zarządów profesjonalnych lig.

Przypomnijmy - w normalnych warunkach letnie okno transferowe trwa mniej więcej dwa miesiące. W większości lig europejskich przypada po prostu na lipiec i sierpień, w niektórych rozpoczyna się w końcówce czerwca. Nowością w dwóch ostatnich sezonach było wcześniejsze zakończenie okna w Premier League (by zamknąć je przed startem ligi), jednak już zrezygnowano z tego pomysłu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy