Lewandowski poprawił jednak jedno osiągnięcie Gerda Müllera. Polak przeszedł do historii Bundesligi

Lewandowski poprawił jednak jedno osiągnięcie Gerda Müllera. Polak przeszedł do historii Bundesligi
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Robert Lewandowski miał w zakończonym już sezonie olbrzymie szanse na to, aby poprawić wynik Gerda Müllera pod względem liczby zdobytych bramek w Bundeslidze. Ostatecznie nie udało mu się tego osiągnąć, ale pobił za to legendarnego napastnika w innym aspekcie.

Kapitan reprezentacji Polski imponował niesamowitą skutecznością w początkowej fazie rozgrywek za sprawą strzelania choćby jednego gola w pierwszy jedenastu seriach gier na poziomie Bundesligi.

Kapitalna passa doświadczonego napastnika sprawiła, że niemieccy dziennikarze oraz eksperci dawali naszemu zawodnikowi duże szanse na pobycie wyniku legendarnego Gerda Müllera, który zakończył ligowe zmagania w sezonie 1971/1972 z dorobkiem 40 zdobytych bramek.

Lewandowskiemu nie udało się finalnie przebić wyniku najlepszego strzelca w historii rozgrywek, bo zatrzymał się na 34 strzelonych golach i w efekcie musiał zadowolić się jedynie lub aż mianem najskuteczniejszego obcokrajowca na poziomie Bundesligi.

Dziennikarze „Kickera” wyliczyli jednak, że 31-latkowi udało się finalnie przebić Gerda Müllera w innym aspekcie, ponieważ snajper Bayernu Monachium wpisywał się na listę strzelców w 25. z 34. kolejek (dwie opuścił z powodu kontuzji i jedną przez nadmiar żółtych kartek).

Z kolei legenda niemieckiego futbolu w swoim najlepszym sezonie pod tym względem zdobywała bramki w 23. z 34. kolejek. Miało to miejsce w rozgrywkach 1969/1970, kiedy to Müller zakończył ligowe zmagania z dorobkiem 38 trafień.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy