Lewandowski w doborowym towarzystwie. Lista piłkarzy z największymi zarobkami z Instagrama

Lewandowski w doborowym towarzystwie. Lista piłkarzy z największymi zarobkami z Instagrama fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfermarkt.de | In$ta Wealth

Transfermakrt.de opublikował listę zawodników inkasujących największe sumy za sprawą umieszczania sponsorowanych wpisów na swoich kontakch na Instagramie.

W dzisiejszych czasach najbardziej rozpoznawalni piłkarze zarabiają olbrzymie kwoty już nie tylko za sprawą podpisanych kontraktów z klubami czy występów w spotach telewizyjnych, ale także za działalność w szeroko rozumianych social mediach.

Transfermarkt.de postanowił przyjrzeć się temu aspektowi i na bazie raportu „In$ta Wealth” opublikował listę zawodników inkasujących największe pieniądze za publikację sponsorowanych postów na Instagramie.

Po tym względem absolutnym numerem jeden jest Cristiano Ronaldo, który zarabia 44,5 miliona euro rocznie na wspomnianym portalu społecznościowym, co czyni go nie tylko najlepiej opłacanym piłkarzem, ale też sportowcem.

Daleko za nim w tym zestawieniu znajduje się Leo Messi. Argentyńczyk za swoją działalność na Instagramie zgarnia blisko dwukrotnie niższą sumę - 26,9 miliona euro.

Sporym zaskoczeniem może być za to zajmowanie trzeciej lokaty przez Davida Beckhama. Anglik zakończył profesjonalną karierę w 2013 roku, ale mimo to wciąż czerpie olbrzymie korzyści ze swojej rozpoznawalności i może liczyć na lukratywne umowy, które gwarantują mu 10 milionów euro rocznie za umieszczanie sponsorowanych wpisów w mediach społecznościowych.

Na kolejnych pozycjach w rankingu uplasowali się Neymar, Zlatan Ibrahimović, Ronaldinho oraz... Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski jest aktywny na sporej liczbie portali, co naturalnie wpływa na stały wzrost liczby obserwujących go osób i atrakcyjne umowy zawierane ze sponsorami, którzy za jego wpisy na Instagramie płacą mu łącznie 3,8 miliona euro rocznie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy