Lewczuk żegna się z Bordeaux

Lewczuk żegna się z Bordeaux
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport.pl

Jak podaje Sport.pl, Igor Lewczuk latem opuści szeregi Bordeaux.

Umowa 33-letniego obrońcy z francuskim klubem jest ważna do 30 czerwca i według powyższego źródła nie zostanie przedłużona. Na razie nie wiadomo, czy Lewczuk będzie kontynuował karierę w innym zagranicznym zespole, czy wróci do Polski. Możliwe są oba scenariusze.

W tym sezonie Lewczuk zanotował 12 występów w barwach Bordeaux, z czego pięć w Ligue 1. Sezon upłynął mu głównie pod znakiem problemów zdrowotnych. Defensor borykał się z kontuzjami kolana, kostki i pięty, do tego dochodziły dolegliwości mięśniowe. Gdy wydawało się, że Polak będzie mógł grać, kłopoty wracały.

Aktualnie Lewczuk trenuje bez piłki. Do końca sezonu Ligue 1 zostały jeszcze dwie kolejki, ale niewykluczone, że ostatni występ w koszulce Bordeaux ma on już za sobą.

Dwukrotny reprezentant Polski trafił do ekipy z Nowej Akwitanii w 2016 roku z Legii Warszawa. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 54 spotkania. Zdobył jedną bramkę i zaliczył asystę.

Przed wyjazdem za granicę Lewczuk sięgnął po dwa mistrzostwa (z Legią) oraz cztery Puchary Polski (dwa z Legią i po jednym z Jagiellonią Białystok oraz Zawiszą Bydgoszcz).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy